Harici HDD kendi kendine kapanıyor

Mahmut1246

Centipat
Laptoptan HDD'yi söküp SSD takmıştım. HDD'yi de harici bir USB HDD kutusu aldım ve taktım. Oyunları HDD'ye kurdum fakat oyun oynarken HDD kendi kendine duruyor ve önbelleğe alınan veri bittiği zaman oyun donuyor ve HDD yeniden açılana kadar beklemem gerekiyor. Sizce HDD'yi nasıl sürekli çalışır hale getirebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Harici olarak sökersiniz, SATA olarak bağlarsınız. Hariciler öyledir, sürekli çalışmazlar. İçlerinde normal HDD'ler bulunuyor zaten.

ROM yerine Caddy'de alabilirsiniz.

Şöyle bir program var, HDD'nin kapanmaması için belirlenen süre aralığında sürücü içine veri yazıyor ki hep uyanık kalsın, istersen bir dene.

Programı yönetici olarak başlatmayı unutma.

Şöyle bir program var, HDD'nin kapanmaması için belirlenen süre aralığında sürücü içine veri yazıyor ki hep uyanık kalsın, istersen bir dene.

Programı yönetici olarak başlatmayı unutma.
O yazdığı veriyi siliyor mu yoksa HDD de mi kalıyor? Kalıyorsa çok saçma bir şey.

Denetim Masası, Aygıt Yöneticisi, Evrensel Seri Veri Yolu Denetleyicisi'ni genişlet, HDD hangi Kök HUB da ise ya da hepsinde sıra ile Sağ Tık, Özellikler, Güç Yönetimi tabındaki "Güç kazancı sağlamak için, bilgisayar bu aygıtı kapatsın" tikini kaldır. Sağ alttan Tamam a tıkla.

Yeni konular

Geri
Yukarı