Harici HDD Takınca Bilgisayar Donuyor

HDD’nin inch boyutu bilgisayarında ki ile aynı ise USB olarak değil de SATA portuna bağla, HDDRegenarator programı içinden programı, USB’ye bu işlemlerden önce kurup, açılışta BOOT edip scan and repair isimli seçeneği tıkla, ilk %15’lik kısım içinde bir problem çıkmamışsa genellikle devamında da çıkmıyor.

Ayrı olaraktan işletim sistemini kullandığın HDD’yi kutuya takıp USB ile bağlayıp, diğer HDD’yi SATA portuna takarsan eğer sorunun kutudan dolaylı gerçekleşip, gerçekleşmediğini öğrenmiş olursun.

Bir diğer çözüm olabileceğini düşündüğüm şey de, sadece sorunlu olduğu düşünülen HDD’yi bilgisayara bağlayarak güvenli modda başlatmak.

HDD’nin inch boyutu bilgisayarında ki ile aynı ise USB olarak değil de SATA portuna bağla, HDDRegenarator programı içinden programı, USB’ye bu işlemlerden önce kurup, açılışta BOOT edip scan and repair isimli seçeneği tıkla, ilk %15’lik kısım içinde bir problem çıkmamışsa genellikle devamında da çıkmıyor.

Ayrı olaraktan işletim sistemini kullandığın HDD’yi kutuya takıp USB ile bağlayıp, diğer HDD’yi SATA portuna takarsan eğer sorunun kutudan dolaylı gerçekleşip, gerçekleşmediğini öğrenmiş olursun.

Bir diğer çözüm olabileceğini düşündüğüm şey de, sadece sorunlu olduğu düşünülen HDD’yi bilgisayara bağlayarak güvenli modda başlatmak.
Çıkarttığımız laptopta da aynı sorun vardı. Windows açılmıyordu.

Öncelikle masaüstü PC'ye normal kasa içine SATA girişiyle bağlayıp BIOS'ta okuma hatası alıyor mu? Başlangıç sürecini etkiliyor mu? onu kontrol et. Eğer bu süreci atlattıysa bilgisayarını güvenli modda aç SATA üzerinden de bağlı iken donmaya sebep oluyor mu? ona bak. Duruma göre sana başka önerilerde bulunalım.

Elimde 2.5 Inc laptop hardiski vardı. Bugün gidip harici kutu aldım ve USB 3.0 ile bağladım. Hem laptop hem masaüstünde denememe rağmen takınca PC acayip yavaşlıyor. Görev yöneticisinde harici diskin kullanımı %100 oluyor.
Bilgisayarıma girince iki birim geliyor ama bunları da biçimlendiremiyorum, acayip yavaş. HDD'yi çıkarınca sistem kendine geliyor.
HDD iki parçaya bölünmüş. Bir tanesi 48 GB, diğerini göremiyorum. Sadece yerel disk F yazıyor. Komut istemi üzerinden disk part konumu ile biçimlendirme yapmaya çalıştığımda da CMD donuyor, hiçbir şey yapamıyorum.
Ne yapabilirim?

Evinde içinde multiman yüklü PS 3 varsa rahat bir şekilde silebilirsin multiman dosya yöneticisinden donma olmadan sonrada PC'de diskleri birleştirirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı