Çözüldü Bilgisayara HDD takınca donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

FozyMen

Centipat
Yer
Ankara
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
1.0 TB Black Western Digital
Anakart
Colorful A320M-K PRO
Merhaba. Ben de 1 TB'lik bir HDD var. Ama bilgisayara taktığımda bilgisayarı açarken bilgisayar çok yavaş açılıyor ve masaüstü donuyor. Format atmadan önce bunların hiçbiri olmuyordu. 2 tane HDD'de denedim hala donuyor. Yardım edebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam en baştan format atın ve bütün diskleri biçimlendirip birim sil, birim oluştur diyerek işlem yapın.

Temiz kurulum sonrası bütün sürücüleri doğru ve güncel olarak kurun tekrar deneyin. Sadece sizi. Sistemde okuyor ve format sonrası olduysa işin içine başka eller girmiş olabilir. 🎭

RAM dizilimi kitapçığa göre doğru mu? Marka model?

Hocam inanır mısınız 5 kez format attım ama hala yok RAM dizilimide doğru zaten hazır almıştım bilgisayarı nereye takmışlarsa bende oraya takıyordum.
RAM'in markası.

GEIL EVO Forza DDR4 8GB 3000MHz

Hocam en baştan format atın ve bütün diskleri biçimlendirip birim sil, birim oluştur diyerek işlem yapın.

Temiz kurulum sonrası bütün sürücüleri doğru ve güncel olarak kurun tekrar deneyin. Sadece sizi. Sistemde okuyor ve format sonrası olduysa işin içine başka eller girmiş olabilir. 🎭

Hocam merhaba. Benim de bilmediğim bir konuyla çözdüm sorunu. HDD'ye taktım bilgisayarı yendien başlattım ve düzeldi konuda yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim 😃
Merhaba. Ben de 1 TB'lik bir HDD var. Ama bilgisayara taktığımda bilgisayarı açarken bilgisayar çok yavaş açılıyor ve masaüstü donuyor. Format atmadan önce bunların hiçbiri olmuyordu. 2 tane HDD'de denedim hala donuyor. Yardım edebilir misiniz?

HDD'lerin sağlığı kaç? Bad sector taraması yaptırın sorunlu olabilir.

HDD'lerin sağlığı kaç? Bad sector taraması yaptırın sorunlu olabilir.

Benim anlamadığım şey şu HDD'yi başka bir bilgisayara takınca sapasağlam çalışıyor ama kendi bilgisayarıma taktığımda çalışmıyor.
Bir de şunu söylemeyi unuttum bilgisayar donduğundan sonra RAM'i tak çıkar yapıyorum ve düzeliyor RAM'de bir sorun olabilir mi?

Son düzenleme:

Ram dizilimi kitapçığa göre doğru mu? Marka model?

Artı -1 Eksi

Hocam inanır mısınız 5 kez format attım ama hala yok RAM dizilimide doğru zaten hazır almıştım bilgisayarı nereye takmışlarsa bende oraya takıyordum.
RAM'in markası.

GEIL EVO Forza DDR4 8GB 3000MHz

Hocam merhaba. Benim de bilmediğim bir konuyla çözdüm sorunu. HDD'ye taktım bilgisayarı yendien başlattım ve düzeldi konuda yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim 😃

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı