Harley davidson sportster 1200 nightster önerir misiniz ?

Yeni başlayan biri için hacim çok çok yüksek, öneren pek çıkmaz, belki ileride. Motora zarar verirsin, daha da kötüsü kendini öldüreblirsin. Basit bir 125lik ile başla, işin estetiğine pek takılma başlarda, düşe kalka bir 100000 kilometreyi devirdikten sonra yüksek hacimlere yavaş yavaş tırmanırsın. 1200'lük ile başlayanlar da var ama kumar oynamaya benziyor o iş. İşin estetik yanıyla uğraşıcam diyorsan da al bir Bajaj Boxer, sağını solunu kesip biç, boyasını değiştir, kendi istediğin gibi yap.

İlla ki chooper motor ile başlayacaksan Hyosung Gv 250 ile başlamanı öneririm. Dayanıklı ürünler üreten bir firma. Başlangıç için sınıf farketmeksizin ister chooper isterse super sport ister enduro ister scooter 250cc geçmeyen makineler bak kendine. Sonrasında yavaş yavaş yüksek cc makinelere geç. Özellikle chooper makinelerde hacim arttıkca motorsiklet ağırlığıda artıyor. Sen daha yeni ehliyet alan biri olarak altında 300 kiloluk bir canavarla trafik öğrenemeszin. İlk motorun mutlaka kullanımı basit makineler olmalı ki trafikte dikkatini motora değil etrafa trafiğe vermen. Eğer Japon istersen Ybr 125, Cbf 150 gibi motorlarla başla. Adım adım ilerleyerek cc yükselt. Sonrasında eğer İstanbul' da oturuyorsan Honda, Yamaha, Gis Akademi gibi güvenli sürüş eğitimi veren okullar var. Bunlara da giderek yüksek cc geçişte zorluk çekmezsin. @GoldRush
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni başlayan biri için hacim çok çok yüksek, öneren pek çıkmaz, belki ileride. Motora zarar verirsin, daha da kötüsü kendini öldüreblirsin. Basit bir 125lik ile başla, işin estetiğine pek takılma başlarda, düşe kalka bir 100000 kilometreyi devirdikten sonra yüksek hacimlere yavaş yavaş tırmanırsın. 1200'lük ile başlayanlar da var ama kumar oynamaya benziyor o iş. İşin estetik yanıyla uğraşıcam diyorsan da al bir Bajaj Boxer, sağını solunu kesip biç, boyasını değiştir, kendi istediğin gibi yap.
Motor konusunda cahil olduğumu fark ettirdiniz :D galiba öyle bir motorla başlasam İstanbul trafiğinde arabaya falan girerdim yada kayıp araba altında kalırdım :D
İlla ki chooper motor ile başlayacaksan Hyosung Gv 250 ile başlamanı öneririm. Dayanıklı ürünler üreten bir firma. Başlangıç için sınıf farketmeksizin ister chooper isterse super sport ister enduro ister scooter 250cc geçmeyen makineler bak kendine. Sonrasında yavaş yavaş yüksek cc makinelere geç. Özellikle chooper makinelerde hacim arttıkca motorsiklet ağırlığıda artıyor. Sen daha yeni ehliyet alan biri olarak altında 300 kiloluk bir canavarla trafik öğrenemeszin. İlk motorun mutlaka kullanımı basit makineler olmalı ki trafikte dikkatini motora değil etrafa trafiğe vermen. Eğer Japon istersen Ybr 125, Cbf 150 gibi motorlarla başla. Adım adım ilerleyerek cc yükselt. Sonrasında eğer İstanbul' da oturuyorsan Honda, Yamaha, Gis Akademi gibi güvenli sürüş eğitimi veren okullar var. Bunlara da giderek yüksek cc geçişte zorluk çekmezsin. @GoldRush
Önerdiğiniz motorları düşüneceğim ilk başta chooper mı alsam bilemedim görünüşe ilk başlarda pek durmamam gerekiyor galiba çünkü güzel makineler çok hızlı ve ağır :D

Bu kursalar hangi ilçelerde var ve hangisini önerirsiniz ? @Uğur Ç.

Ben bu kurslara gitmedim fakat hepsinin standartlara uygun eğitim veren ve sürekli denetime tabi tutulan kurslar olduğunu biliyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Yamaha Riding Academy / Iletisim /
Adres Bilgileri
Honda Motosiklet Eğitim Merkezi

İlk önce uzun zamandır motor kullanan eğitimli insanlar ile konuşun. Ardından motosiklet almaya karar verin bence. Motosiklet araba gibi değildir, yavaştan yukseltmenız gerekir . Dış görünüş herzaman etkiler ama ölüm sebebidir. Benden size tavsiye olarak honda safety Türkiyeden ve yamaha academiden kurs alın fiyatları zaten cuzi rakamlar. ardından ufak cc ile 125 max 250 cc ile ama yzf R25 haric başlayabılırsınız. Aksi halde milyon dolarlarınız bile olsa bindiğiniz motosikleti süremezsiniz. Herhangi bir sorunuz olursa seve seve cevaplayabilirim.

Motor alacaksan masraflarını karşılamaya hazır olacaksın. Mesela 500 TL zorunlu trafik sigortası gibi.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı