Harry Potter evreni mi Orta Dünya mı?

Harry Potter'da Tom Bombadil var mı? Ben de öyle düşünmüştüm. Cevap basit yani.
tom-bombadil.jpg

Sormak istediğim şey şu, Harry Potter evrenini mi yoksa Orta Dünya'yı mı daha çok seviyorsunuz? Ve nedenini yazar mısınız?

Not: Lütfen fanboy kavgasına çevirmeyin, ayrıca benim burada karşılaştırdığım şey "evrenler", "kitaplar" değil. Hangisinin daha detaylı ve incelikli ve eğlenceli olduğunu düşünüyorsunuz? Ben bir orta dünya fanı olarak bu soruyu soruyorum, lütfen olay çıkartmayınız.
Orta Dünya kat ve kat daha detaylı; Harry Potter Evreni çok çizgisel bir evren oysa Orta Dünya'ya ait binlerce eser bile ortaya koysan sırıtmaz çünkü adeta gerçek dünya gibi. Eğlence ile ilgili ise ne desem boş ikisi de çok güzel yapımlar. Not: Çizgisel evren derken demek istediğim birkaç olay dışında geçmişe dair hiçbir şeyin anlatılamayacağı

Detay ve eğlence demişsiniz. Ben bu durumda herkesin Harry Potter demesi gerektiğini düşünüyorum.
Benim bildiğim Orta Dünya'da ne o kadar detay var, ne de eğlenilecek içerik. Ama direkt, sadece isimlerini verip soysaydınız Orta Dünya derdim.
Hocam Harry Potter'daki detaylar isimlerin Latince'sinden ibaret

Orta Dünya kat ve kat daha detaylı; Harry Potter Evreni çok çizgisel bir evren oysa Orta Dünya'ya ait binlerce eser bile ortaya koysan sırıtmaz çünkü adeta gerçek dünya gibi. Eğlence ile ilgili ise ne desem boş ikisi de çok güzel yapımlar. Not: Çizgisel evren derken demek istediğim birkaç olay dışında geçmişe dair hiçbir şeyin anlatılamayacağı
Fantastik Canavarlar diye bir şey denemişlerdi. Gerçekten çok rezil bir filmdi. J.K. Rowling bu filmden sonra Dumbledore aslında eşcinseldi diye Tweet atmıştı. Dünyanın en gereksiz SJW çabası ve seriye ihanetten ibaretti kısacası. J.K. Rowling'in limitinin bu olduğunu öğrenmiş olduk.

Arkadaş "daha fantastik" dediği için dedim. Daha iyi veya daha kötü olarak demek istemedim.
Bir Frp'ci olarak kesinlikle orta dünya evreni.

Frp'ciler bitmemiş. Buna sevindim.
Detay ve eğlence demişsiniz. Ben bu durumda herkesin Harry Potter demesi gerektiğini düşünüyorum.
Benim bildiğim orta dünya'da ne o kadar detay var, ne de eğlenilecek içerik. Ama direkt, sadece isimlerini verip soysaydınız orta dünya derdim.

Orta dünya sadece 3 kitaptan oluşmaz. Silmarillion, kayıp öyküler, hurinin çocukları, son çıkan gondolinin düşüşü, bitmemiş öyküler, 12 kitaplık history of middle Earth olsun, tam anlamıyla bir mitolojidir. Günümüzde detay olarak orta dünya'yı geçebilen evren yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı