Hasarlı gelen kargo ne yapılır?

Mağazayla iletişime geçtim. "Hasar tespit tutanağı tutturmanız gerekmektedir. " dedi. İşlemci çalışıyor olsun da gerisi önemli değil.

Kutuyu açtım baktım işlemcinin pinlerinde yamulma var mı diye ama sağlamdı. Ürün sağlam olsunda kutu pek önemli değil zaten.
Böyle bir algı yok dostum. Adam belli olacak şekilde sana ikinci el ürün yollamış. Taktığında çalışmaz ise ne olacak? Ürün sağlam diye umursamayacak mısın?
Mağazayla iletişime geçtim. "Hasar tespit tutanağı tutturmanız gerekmektedir. " dedi. İşlemci çalışıyor olsun da gerisi önemli değil.
Dediğimi yapmalıydın. Geçmiş olsun umarım ileride dikkat edersin.

Açıkçası riske girip ''sağlammı, değilmi?'' Diye bakmaktansa direkt iade edin, bendede öyle bir durum olmuştu;''Sizin açıp açmadığınızı nereden bileceğiz?'' Şeklinde bir tepkiyle karşılaşınca;'' YAKARIM ULEYN FİRMANIZI!!'' dedim. Akıllı çıktılar boşuna bizim mahallede bana keriz Onur demezler. Neyse sende dersen işe yarayacağından eminim.

Kargo görevlisinin önünde kargoyu kontrol etme gibi bir durum var mı?

Şimdi bu tutanağı nasıl yapacağız bilen birisi aydınlatırsa iyi olur iade edelim o zaman.
Kargoyu alırken adama bekle diyeceksin kutuyu açacağım tutanak tut diyeceksin, sonra açacaksın hasarlı çıkarsa tutanağı tutturup iade edeceksin.

Kargo görevlisinin önünde kargoyu kontrol etme gibi bir durum var mı?

Şimdi bu tutanağı nasıl yapacağız bilen birisi aydınlatırsa iyi olur iade edelim o zaman.
Artık paketi açtıysan iade etmen biraz zor, dene, pek umut yok gibi gözükürse evdeki başka bir bilgisayarda dene çalışıyormu çalışmıyormu diye. Eğer evde başka bilgisayar yoksa geçmiş olsun. Son çare anakart.

Geri
Yukarı