Hasarlı gelen kargo ne yapılır?

Hasar testpit tutanağı tutturman gerekiyordu 1. olarak fakat tutturmamışsın ama şöyle bir durum da var çoğu kargo firması çalışanı bilmiyor beklemek zorunda değiller özellikle bu yoğunlukta ama rica etsen çoğu duruyor tutanak tutturacaktın iade edecektin fakat sen açmışsın kutuyu iade olması biraz zor anca aldığın aracı bir site varsa onları sıkarak iade ettirebilirsin fakat bence o işlemci çalışıyordur çokta canını sıkmana gerek yok.

Kargo görevlisinin önünde kargoyu kontrol etme gibi bir durum var mı?
Adamın önünde açmaya çalışacaksın. Ağır paketli ise bunu yapman pek mümkün değil. Ben bu yüzden gelen her kargomu videoya çekiyorum. Şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadım ama olursa en azından elimde bir şey olur.

Kargo görevlisinin önünde kargoyu kontrol etme gibi bir durum var mı?

Şimdi bu tutanağı nasıl yapacağız bilen birisi aydınlatırsa iyi olur iade edelim o zaman.

Valla normalde var fakat benim yaşadığım yerde aldığım 2 ürün aras kargoyla geldi. Dur kardeş ürüne bakayım hasar var mı dediğimde olsada ben tutanak tutamıyorum deyip kaçar gibi gittiler. Aras kargoyla bu durumu yaşadım. Her zaman bak o zaman durumu olmuyor malesef.

İşlemciler hassas parçalardır dışında bir şey gözükmeyebilir ama içinde kırılmalar çatlamalar olabilir kutuda sünger gibi korucu vb var mı?

İşlemci çalışıyordur bence de. İki yanı plastikle kapalı durumda zaten açılırsa anlardım. Fan da aynı şekilde bir sorun sıkıntı gözükmüyor.

Yuh be kardeşim işlemciye futbol topu muamelesi yapmış adamlar kim yaptıysa artık ayıptır. Geçmiş olsun sevgili dostum. Şöyle varsa bir güzel tespih edinin şimdiden malum kargo süreçleri de sıkıntılı bol bol sabır çekmeniz gerekebilir. :((

Kargo görevlisi şahitliğinde kutuyu açıp hasar tespit tutanağı tutturmanız ve hiç teslim almadan o tutanakla iade etmeniz gerekirdi. Teslim aldıktan sonra o yırtığı sizin açmadığınızı kanıtlamanız zor. Geçmiş olsun.

Bu işlemi kapıda mı yapmamiz gerekiyor böyle bir imkan var mı? Ayrıca kutu poşetin paketlemenin içinde gelmiyor mu?

Valla aynı durum benim de geçen başıma geldi. Hepsiburada.com üzerinden kulaklık almıştım. Sennheiser momentum diye pahalı bir Bluetooth kulaklık. Kulaklık geldi ve hayatımda hiç böyle dandik bir kulaklık görmedim. Öyle olunca iade etmek istedim. Her şeyini güzelce kutulayıp gönderdim. Sağolsunlar iadeyi kabul etmemişler geri göndermişler. Fakat güzelim kulaklık kutusunun üzerinde tepinmişler herhalde içine edilmiş bir vaziyette geldi. Üründe sorun varsa garantiye gönderelim yoksa kutusu bozuldu diye bir şey yapamayız diyorlar. Aldığım ürüne mi yanayım kutusunun mahvolmasına mı yanayım. Aldım ve hiç kullanmadan 3 ay yattı sonra 500 TL zarar ile sattım.

Yeni konular

Geri
Yukarı