Hasarlı gelen kargo ne yapılır?

Kargo ile gelen ürünün dış muhafazası hasarlı ise o anda hasar tutanağı tutulmalı. Aldığınız firmaya durumu izah edin ilk olarak.
İş işten geçti artık. Mağaza hasar tutanağı tutun diyor ama alırken yapmam gerekiyordu. İşlemcinin 2 yıl garantisi var. Bir sorun olduğu zaman garantiye göndererek halledebiliriz diye düşünüyorum.

Tutanak diyorsunuz da, beklemeden ucup gidiyor adamlar. Virus var diyip bina disindan veren var. Sepet sal diyen var. Isini duzgun yapan bir kargo gorevlisine denk gelmeniz lazim.

Kutuya gelince ise, kutunun disi guzelce paketlenmis miydi? Yoksa oylece kargo posetinin icine mi koymuslar? Ayrica, bu islemciyi nerden aldiniz? Saticiyi belirtirseniz, daha iyi olur. Belki de uzak durulmasi gereken bir yerdir.

Tutanak diyorsunuz da, beklemeden ucup gidiyor adamlar. Virus var diyip bina disindan veren var. Sepet sal diyen var. Isini duzgun yapan bir kargo gorevlisine denk gelmeniz lazim.

Kutuya gelince ise, kutunun disi guzelce paketlenmis miydi? Yoksa oylece kargo posetinin icine mi koymuslar? Ayrica, bu islemciyi nerden aldiniz? Saticiyi belirtirseniz, daha iyi olur. Belki de uzak durulmasi gereken bir yerdir.
Kutunun dışı güzelce paketlense böyle bir sorun olmazdı zaten. Adamlar direk kutuyu kargoya vermiş. N11 "magic" adlı mağazadan satın aldım. Kargolamaya dair bilgileri yok. Bizim de mağazamız var. Müşteri memnuniyeti için kat kat kutuya koyuyoruz. Keşke herkes öyle olsa. 100 lira daha ucuza aldım diye seviniyordum.

Neresi oldugunu tahmin ettim, o yuzden sordum. N11'de magazasi olan birinden anakart aldim ve aynisi benim de basima geldi. Kendi kutusuyla gondermisler ve kutu hasarliydi. Ayrica 2.el urunleri sifir diye sattiklarini sonradan ogrendim. Sizin satin almis oldugunuz saticinin yorumlarinda da, paketin ozensiz olduguna dair sikayetler cok. Ayni benim magazam gibi :)

N11, %100 olumlu gosteriyor, aldatici olan kismi orasi. Yorumlari tek tek okuyup alisveris yapmak lazim artik. Basima bir defa geldi, o yuzden daha kimseye guvenmiyorum. Ayrica, fiyat diger saticilardan daha dusukse iskillenmek lazim biraz.

Neresi oldugunu tahmin ettim, o yuzden sordum. N11'de magazasi olan birinden anakart aldim ve aynisi benim de basima geldi. Kendi kutusuyla gondermisler ve kutu hasarliydi. Ayrica 2.el urunleri sifir diye sattiklarini sonradan ogrendim. Sizin satin almis oldugunuz saticinin yorumlarinda da, paketin ozensiz olduguna dair sikayetler cok. Ayni benim magazam gibi :)

N11, %100 olumlu gosteriyor, aldatici olan kismi orasi. Yorumlari tek tek okuyup alisveris yapmak lazim artik. Basima bir defa geldi, o yuzden daha kimseye guvenmiyorum. Ayrica, fiyat diger saticilardan daha dusukse iskillenmek lazim biraz.
Şimdi korkmaya başladım. İkinci el olma ihtimale var mı sizce? Varsa nasıl anlayabilirim? Sıfır gibi gözüküyor. Ayrıca ikinci el ürünleri sıfır diye nasıl satıyorlar? Aldığınız anakart MSI B450 Gaming Plus Max mı?

Benim aldigim satici "Elmacik". Anakartta B450 A-PRO modeliydi.

Sogutucusunun macununa bakabilirsiniz. Islemcinin plastiginden de anlasilir. Ilk acilista kolay acilmiyor cunku. Kuvvet uygulamak gerekiyor birazcik. Bir defa o plastik acilinca, ilk acildigi gibi olmuyor cunku.

N11 izin veriyor bu duruma. Bahsettigim firma urunleri genellikle acilmis sekilde gonderiyor. Anlamayan birilerine denk gelirse, sorun olmuyor.

Benim aldigim satici "Elmacik". Anakartta B450 A-PRO modeliydi.

Sogutucusunun macununa bakabilirsiniz. Islemcinin plastiginden de anlasilir. Ilk acilista kolay acilmiyor cunku. Kuvvet uygulamak gerekiyor birazcik. Bir defa o plastik acilinca, ilk acildigi gibi olmuyor cunku.
Soğutucunun altında olan termal macun tertemiz ve tam işlemci boyutunda. İşlemci plastiği de kuvvet uygulayınca açılacak gibi gözüküyor. Ben buradan ürünün sıfır olduğunu düşünüyorum. 2 yıl da garantisi var umarım sorun sıkıntı çıkmaz. İncehesaptan anakart sipariş ettim. Gaming gecesi indirimlerinde bir tane anakart yakaladım. Anakart gelince test edeceğim de 10 gün oldu hala ürün paketleniyor. İncehesap puanım bir. Sizin ürününüz ikinci el miydi? Eğer ikinci else nasıl ve nereden anladınız? Bu saatte yazdığınız için teşekkür ederim.

Anakart, benimle alakasiz baska birisine teslim edilmisti ve kendi cabamla urunu buldurdum. Bana getirildiginde kargo poseti acik, urun daha dusuk model ve kutu da darbe almis ve acilmisti. Hemen 10 dakika icinde subeye gittim ve iade ettim. Bunlari yaptiktan sonra, bu saticiyi arastirdim ve urunlerin 2.el gonderildigini anladim. Urunu alan kisi kargoyu actigi icin, 2.el urun olup olmadigini belirleyemedim.

Çok haklısınız. Herkes yok tutanak tuttur yok kontrol et falan diyor ancak son 2 aydır gelen kargoları resmen kafaya atıp kaçıyor kargocu arkadaşlar. Dur kontrol edeceğim desen bin bir afra tafrayla karşılaşıp, açılmış ürünü alamayız gibi defanslar yapıyorlar. Ülkemizde düzgün çalışan kargo yok diyebileceğimiz noktadayız. Geçen iade için gittiğim kargo şubesinde arkadaşlar kamyonu boşaltırken o kutuların nasıl atıldıldığını görseydiniz bu arkadaşın kutusunun böyle gelmesi şaşırtıcı gelmezdi.

Anakart, benimle alakasiz baska birisine teslim edilmisti ve kendi cabamla urunu buldurdum. Bana getirildiginde kargo poseti acik, urun daha dusuk model ve kutu da darbe almis ve acilmisti. Hemen 10 dakika icinde subeye gittim ve iade ettim. Bunlari yaptiktan sonra, bu saticiyi arastirdim ve urunlerin 2.el gonderildigini anladim. Urunu alan kisi kargoyu actigi icin, 2.el urun olup olmadigini belirleyemedim.
Hocam sonuç olarak bu firmadan aldığınız ürünün iade talebi kabul oldu mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı