Hasarlı gelen televizyon için ne yapılmalı?

Eraskel

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 18 Mart'ta Onvo marka bir televizyon aldım, N11 üzerinden. 19 Mart'ta teslim edildi ve kutusunda herhangi bir hasar olmadığını, sadece 1-2 yırtık haricinde, teslim alırken kontrol ettim. Ancak servis kutuyu açtığında ekranın tamamen kırık olduğunu gördü. Servis, kargo sürecinde hasar oluşmuş olabileceğini düşünerek tutanak tuttu. Ancak şimdi N11'e durumu bildirdiğimde, kargo ile tazmin talep etmem gerektiğini söylüyorlar. Kargo ise kutuda herhangi bir hasar olmadığını belirterek tazmin veremeyeceklerini ifade etti, zaten ürünü teslim alırken tutanağı tutmam gerektiğini belirttiler. Durumu tekrar N11'e bildirdim, ancak 14 günlük iade hakkımdan bir hafta kalmış durumda. Süreç nasıl ilerler ve ne yapmalıyım?

Yanlış anlamayın ama alırken bile videoya çekmeniz lazımdı.
Ben zamanında telefon alırken bile hem kutusunu açarken hemde kutusuyla birlikte videoya çektim.
Bundan 2 3 ay öncede tlc marka tv aldık ki onda bile videoya aldım hatta teknik servis geldi onları bile tvyi açarken ya da montalarken kayda aldım.
Hakem heyeti işinizi çözebilir ama çözemeyeceğinide düşünün. Sizin için zor bir durum ama adamların da dediği gibi başta kutuda hasar yoksa ya da hasar varsa da tutanak tutturmadıysanız işlem uzun sürebilir.

Şuanlık tek yol hakem heyeti olsun. N11 2 gün der sonra 5 güne çıkar maksat süreyi eritmekde olabilir. Tavsiyem vakit kaybetmeden hakem heyetine başvurun.

Ben zamanında telefon alırken bile hem kutusunu açarken hemde kutusuyla birlikte videoya çektim.
Bundan 2 3 ay öncede tlc marka tv aldık ki onda bile videoya aldım hatta teknik servis geldi onları bile tvyi açarken ya da montalarken kayda aldım.
Hakem heyeti işinizi çözebilir ama çözemeyeceğinide düşünün. Sizin için zor bir durum ama adamların da dediği gibi başta kutuda hasar yoksa ya da hasar varsa da tutanak tutturmadıysanız işlem uzun sürebilir.

Şuanlık tek yol hakem heyeti olsun. N11 2 gün der sonra 5 güne çıkar maksat süreyi eritmekde olabilir. Tavsiyem vakit kaybetmeden hakem heyetine başvurun.
Kutuyu servis açtı tutunak da tuttular. Bakalım nolacak başvuruyu yapıyorum.

Fakat başvuru yaparken "
Bağlı bulunduğunuz nüfus müdürlüğüne başvuru yaparak yerleşim yeri bilgilerinizi güncellemeniz önerilir."
Diyor yarına kaldı sanırım.

Ben zamanında telefon alırken bile hem kutusunu açarken hem de kutusuyla birlikte videoya çektim.
Bundan 2 3 ay önce de TLC marka TV aldık ki onda bile videoya aldım hatta teknik servis geldi onları bile TV'yi açarken ya da montalarken kayda aldım.
Hakem heyeti işinizi çözebilir ama çözemeyeceğini de düşünün. Sizin için zor bir durum ama adamların da dediği gibi başta kutuda hasar yoksa ya da hasar varsa da tutanak tutturmadıysanız işlem uzun sürebilir.

Hocam kutuda hasar olsa teslim almasın tamam da ürün televizyon, kutuda hasar yok. Eğer dediğiniz gibi açıp kontrol etse bunda da servis açılmış ürünü kurmuyoruz garanti dışı diyecek.

Tüketici yapabileceğini yapmış, kutuda hasar yok servis tarafından açılmış ve tutanak tutulmuş. Bundan sonrası satıcıya ait.

14 günlük hakkınız bitse de ürün ayıplı çıktığı için sizin durumunuzda süre sorun değil hocam.

Hocam kutuda hasar olsa teslim almasın tamam da ürün televizyon, kutuda hasar yok. Eğer dediğiniz gibi açıp kontrol etse bunda da servis açılmış ürünü kurmuyoruz garanti dışı diyecek.

Tüketici yapabileceğini yapmış, kutuda hasar yok servis tarafından açılmış ve tutanak tutulmuş. Bundan sonrası satıcıya ait.

14 günlük hakkınız bitse de ürün ayıplı çıktığı için sizin durumunuzda süre sorun değil hocam.
THH başvurusunu yarın yapacağım fakat aklıma takılan soru şu sonuçta kutuda bir sorun yok. Geri göndersem iade olarak red verilme ihtimali olur mu ki.

THH bekleyebilir.
Öncelikle servis raporuyla birlikte 14 günlük cayma hakkınız bitmeden önce ürünü ayıplı mal olarak İADE etmeyi deneyin. Eğer reddedilirse THH için eliniz daha da güçlenmiş olur. Ben bu yolu izlerdim.

Ek: İadeye göndermeden önce kutunun videosunu etraflıca çekin, televizyonun kırılmasıyla sonuçlanacak bir hasarın olmadığını belgeleyin. Geri kalan her şey lehinize sonuçlanacaktır.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı