Hat değerleri iyileştirme

1TurkAdami

Kilopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Merhaba, hayırlı günler dilerim bundan yaklaşık 1 hafta önce iç tesisatımızı sürekli bahane olarak kullanan ISS'ler yüzünden bir elektrikçi yardımı ile odama kadar bir CAT6 kablo çektirdim 3. katta oturuyorum ve 40 metre kablo çektirdim fakat hat değerlerimde zayıflama oldu. Ben bu değerleri nasıl daha çok iyileştirebilirim?

1660573781277.png

Eski hattınız iyiyse ve dandik kablo kullandıysa hat değerlerinizin düşmesi normal. Örneğin demir veya aluminyum kabloda hat değerlerinizin düşmesi kadar doğal bir şey yok.

Binanız kaç yıllıkdı acaba? İsim yapmış bir firma mı yoksa bir müteahhit mi yapmış binayı?

Herhangi bir bilgim yok. Kablonun uzerinde 24AWG diye bir yazi var sadece
Maalesef bu bilgi işe yaramıyor, imkanınız varsa kablonun markasını ve diğer yazıları öğrenin, kablo tamamen duvarın içinden geçmiyor sonuçta...

Eski hattınız iyiyse ve dandik kablo kullandıysa hat değerlerinizin düşmesi normal. Örneğin demir veya aluminyum kabloda hat değerlerinizin düşmesi kadar doğal bir şey yok.

Binanız kaç yıllıkdı acaba? İsim yapmış bir firma mı yoksa bir müteahhit mi yapmış binayı?

Maalesef bu bilgi işe yaramıyor, imkanınız varsa kablonun markasını ve diğer yazıları öğrenin, kablo tamamen duvarın içinden geçmiyor sonuçta...

15 yıllık bir binada oturuyorum müteahhit yaptı binayı Ugreen CAT6 kablo kullanmam fayda eder mi?

Mümkünse tüm yazıların resmini atabilir misiniz? Açıkçası hiç duymadığım bir marka ama perakende işinde olmadığımdan biemiyor da olabilirim.

Elektrikçi kabloyu çekerken yanında mıydınız? Kaboya ek yapmadı değil mi?

Mümkünse tüm yazıların resmini atabilir misiniz? Açıkçası hiç duymadığım bir marka ama perakende işinde olmadığımdan biemiyor da olabilirim.

Elektrikçi kabloyu çekerken yanında mıydınız? Kaboya ek yapmadı değil mi?

Yanındaydım dışarıdan çektik kabloyu. Kabloyu biraz araştırdım ve herhangi bir şey yazmıyor.

Genelde kablolarda her metrede veya her iki metrede bir; markası, özellikleri (kodlanmış şekilde) ve kaçıncı metre olduğu yazar.
Örneğin CCA aluminyum demek, 24AWG de kablo kalınlığını belirtiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı