Hat değerleri nasıl düzeltilir?

harajukubarbie

Kilopat
Hat değerlerimi nasıl yükseltebilirim yani önceki haline nasıl tekrar getirebilirim? Önceden SNR değerim ve modeme gelen maksimum hız gayet iyiyken şu an çok kötü durumda. Daha yüksek hız alamayacak gibiyim. 1 aya taahhütüm bitiyor 100Mbps paket almayı planlıyordum ama şu an mümkün değil gibi yardımı olabilir misiniz?

Dosya Ekleri

• 1607175414469.android.chrome (2).jpg
    1607175414469.android.chrome (2).jpg
    75,4 KB · Görüntüleme: 61
  • Screenshot_20201208_165813_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20201208_165813_com.android.chrome.jpg
    71,2 KB · Görüntüleme: 66
Garip bir değişim gerçekten. Hangi internet sağlayıcısını kullanıyorsunuz? Müşteri hizmetleriyle bir görüşüp (Türk Telekom ise direkt ben 100mbit pakete geçecektim falan derseniz yardımcı olurlar bence) sorabilirsiniz. Türknet kullanıyorsanız YAPA'ya geçirmiş olabilirler ama haberiniz olurdu sanırım öyle bir durum olsa.

Öncellikle ankastre üzerinden ölçüm yap. Kısa bir CAT 6 ile modemdeki hat değerlerine bak. Eski halinde değilse senin sorumluluğundan çıkıyor artık. Ve ya Telekom'dan elit ekip talep et. Onlar ölçüm yapsınlar. Porta sıkıntı varsa port değişikliği falan yapsınlar. Saha dolabından ankastreye gelen kabloda problem varsa onu Telekom düzeltecek.

Hocam yakın zamanda bağlı olduğunuz saha dolabı değişti mi? ya da farkı bir internet sağlayıcısına mı geçtiniz?
Çünkü Hat zayıflaması çok yükselmiş neredeyse 5 katına çıkmış.
Santral ile evinize olan mesafe uzamış gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı