Çözüldü Türk Telekom hat değerleri zayıflaması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

lau4es

Kilopat
Daha fazla  
Yaklaşık 3 gün önce internetim kesildi ve yaklaşık beş dakika sonra geri geldi. Hat değerlerini kontrol etmek için modem arayüzüne girdim ve aşırı komik değerlerle karşılaştım.

1608502824800.png

Gördüğünüz gibi saha dolabının neredeyse yanımda olmasına rağmen böyle değerlerle karşılaşıyorum.

1608502857803.png

Ayrıca 3 gündür SNR değerim vasat olduğu için gün içerisinde kesilmeler yaşıyorum. Alt komşumun dairesi için hız sorgulaması yaptığımda da böyle bir sonuç çıkıyor.

1608503018572.png

Nedenini kesin olarak bilmemekle beraber saha dolabındaki portumda sıkıntı olabileceğini düşünüyorum çünkü en mantıklı açıklaması bu. Ayrıca öğlen Türk Telekom ile görüşeceğim, sizce sorun nedir?

Çözüm
Çok ilginç. Anlam veremedim ben bu duruma. Başka bir hat kablosu kullanmayı denemiş miydin? (Duvardaki hattan modeme giden kablo)
Aklıma başka bir fikir gelmedi. Aradan Splitter'i çıkarınca düzelmişti şimdi tekrar sıkıntı çıkartmış. Bunu düşününce aklıma gelen en mantıklı açıklama belki hat kablosunda sıkıntı vardır oldu. 🤔🤔

Odada birisi uyuyor uyandığında ilk işim Splitter'ın duvardaki prize bağlandığı kabloyu test etmek olacak. Umarım kesin bir sonuç alırım yoksa faturama ek 90 lira gelecek gibi hissediyorum.
Odada birisi uyuyor uyandığında ilk işim Splitter'ın duvardaki prize bağlandığı kabloyu test etmek olacak. Umarım kesin bir sonuç alırım yoksa faturama ek 90 lira gelecek gibi hissediyorum.
Splitter'a giren kabloyu değiştirdim sorunum düzeldi gibi ama bekliyorum belli olmaz yani.
Türk Telekomu aramadan önce DSL Splitter'ı kontrol etmek istedim ve modemden çıkan kabloyu direkt olarak taktım sonuç ise bu. Maksimum indirme hızım 110 120 civarındaydı ama sıkıntı değil.
Sorun splittermış. Herkese ilgisi ve alakası için teşekkür ederim.
1608538836203.png

Çok güzel. Splitterin bu tür sorunlara sebep olacağını bilmiyordum. Zaten uzun zamandır Splitter kullanmıyorum. Kullandığım zamanlarda da karşılaşmadım.

TT ekiplerine gerek kalmadan sorunu kendin çözmene sevindim. Hayırlı olsun.

Nasıl yapılır bilmiyorum ama konuyu "Çözüldü" olarak işaretlersen benzer sorun yaşayan arkadaşlara yardımcı olur bu konu.

Çok güzel. Splitterin bu tür sorunlara sebep olacağını bilmiyordum. Zaten uzun zamandır Splitter kullanmıyorum. Kullandığım zamanlarda da karşılaşmadım.

TT ekiplerine gerek kalmadan sorunu kendin çözmene sevindim. Hayırlı olsun.

Nasıl yapılır bilmiyorum ama konuyu "Çözüldü" olarak işaretlersen benzer sorun yaşayan arkadaşlara yardımcı olur bu konu.
İşaretlemek isterdim ama hem bilmiyorum hem de ufak bir sorunumuz var. Daha 12 saat geçmeden aynı problem ile karşılaşmam. Bu sefer opsiyonlarım tükendi.

1608593206625.png

İşaretlemek isterdim ama hem bilmiyorum hem de ufak bir sorunumuz var. Daha 12 saat geçmeden aynı problem ile karşılaşmam. Bu sefer opsiyonlarım tükendi.

Eki Görüntüle 794153
Çok ilginç. Anlam veremedim ben bu duruma. Başka bir hat kablosu kullanmayı denemiş miydin? (Duvardaki hattan modeme giden kablo)
Aklıma başka bir fikir gelmedi. Aradan Splitter'i çıkarınca düzelmişti şimdi tekrar sıkıntı çıkartmış. Bunu düşününce aklıma gelen en mantıklı açıklama belki hat kablosunda sıkıntı vardır oldu. 🤔🤔

Splitter'a giren kabloyu değiştirdim sorunum düzeldi gibi ama bekliyorum belli olmaz yani.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı