Hat Değerleri

TencereTava

Centipat
Arkadaşlar ADSL modemim var 8Mbit internetim var. Evim VDSL destekliyormuş. 50 Mbit VDSL internete geçecek olursam sizce kaç Mbit hız alırım?
Değerlerim bu şekildedir.
SNR MARJİ: 23.9 indirme 29.5 yükleme DB
Hat Zayıflaması: 4.7 indirme 4.5 yükleme DB
Veri oranı: 8192 indirme 795 yükleme
Max oran: 17140 indirme 2223 yükleme

17Mbps indirme 2Mbps upload a kadar tam hız alamazsın ancak internet profilin VDSL olmadığı için hat değerleri düşük görünüyor olabilir yani daha hızlı da alabilirsin interneti bu rakamlardan.
TürkNet'e, millenin sitesine gir ne hız alırım kısmında adresine bak kaç Mbps'e kadar alacağın değeri görebilirsin.

Olabilir bunu da denemeden göremezsiniz tam olarak ancak taahhüt yapacaksanız genel bir fiyat araştırması yapın yoksa 2 yıl sürünmeyin.
Ayrıca komşularınıza bakın VDSL kullanıyorlar mı hat değerleri aldıkları hız nedir bir kontrol edin aşağı yukarı o hızları alabilirsiniz.

Modem değerlerine itibar etmeyin, karşı taraf musluğu açtığında fazlasıyla gelecektir. Ben sahtekar Türk telekom kullanırken hat değerlerimde max 16 yazıyordu ama başka firmaya geçtim o değer 65 oldu ve kablo hattım 100 metre olmasına rağmen. (Uzun kablo hızı azaltıyor)

Modem değerlerine itibar etmeyin, karşı taraf musluğu açtığında fazlasıyla gelecektir. Ben sahtekar Türk Telekom kullanırken hat değerlerimde Max 16 yazıyordu ama başka firmaya geçtim o değer 65 oldu ve kablo hattım 100 metre olmasına rağmen. (Uzun kablo hızı azaltıyor)

Bu sorun ısp ile alakalı değil senin modem ıspden alabildiği internet profili ile alakalı ADSL paket kullanıp 24Mbps üstünü alamazsın kayıplar olduğu için 16 rahat alırsın eğer hattın desteklerse VDSL profiline geçersin bu da kullandığın paketi değiştirir fiyatı etkiler altyapın neyi desteklerse fiyatına göre paket alabilirsin VDSL ADSL.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı