Hat Değerleri

Orion52

Hectopat
Daha fazla  
Bu hat değerleri nasıldır? Anlayan biri yorumlayabilir mi? Tek tek şu değer yüksek olursa böyle olur düşük olursa şöyle olur diye ?

bandicam 2017-01-15 20-27-12-386.jpg
bandicam 2017-01-15 20-27-12-386.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Değerlerin çoğu anlayabileceğiniz şekilde Türkçeye çevrilmiş. En basitinden sizin sadece "Aşağı ve yukarı akım gürültü güvenliği katsayısı (dB)" değerine bakmanız yeterlidir. İyi bir bağlantı sağlayabilmeniz için bence bu değer 14 ve üstü olmalıdır, tabii kullanıcının ne yaptığına bağlı olarak değişebilir.

Ben internet üzerinden oyun oynarken en ufak kopukluğu istemem ve bu yüzden bence 14 ve üstü güzel derim. Başkası çıkıp da, ufak kopmalar benim için önemli değil; ben zaten pek oyun oynamıyorum, genellikle internette geziniyorum derse, bu kişi için bu değer minimum 8'dir.

Tüm değerleriniz için yorum yapmıyorum ancak, şu andaki değerleriniz gayet güzel. Örnek olarak, siz 20Mbps hızlı bir pakete geçmek istiyorsunuz diyelim. Eğer siz SNR değerini göz ardı edip bu pakete geçerseniz, hızınız yükseldiğinde belli bir oranda SNR değeriniz düşecektir. SNR değeriniz yaklaşık 9-10 civarlarına düşeceği için hattınızda problemler olacaktır ve üstteki yazılarımdaki anlattığım şeyler geçerli olacaktır.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı