Hat değerlerine göre 65 Mbps internet alınabilir mi?

iTopcu

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar, hat değerlerim ekteki gibi. 65 Mbit alabilir miyim sizce kopya olur mu?

Screenshot_40.png

Evet, alabilirsiniz. Yalnız altyapı hızları değişkenlik gösterebilir. Şu an 69 Mbps hız destekliyor gözüküyor. Ara ara baktığınız da rakamların değiştiğini göreceksiniz. 65 aşağısına inmediği sürece sorun yok.

Zaten 100Mbit paket aldım GIBIRNet'ten ve umarım yarın geçiş sağlanacak. Altyapım 53Mbit gözüküyor. Maximum indirme oranı 69Mbit gözükürken ben nasıl 80-88 arası alabilirim ki?
SNR değerine göre alman gerekli. Bazı kişilerde öyle oluyor düşük hızlı paket kullanıyor. Daha yüksek pakete geçine hızı biraz artanlar gördüm.

Yarın geçiş sağlandığında öncesi ve sonrası hız ve ping testlerini atacağım umarım dediğiniz gibi olur. Gerçi en az 10 yıldır 16Mbit kullandığım için 65'e de razıyım :)
Bağlantı sağlandı ve güncel hat değerlerim bu şekilde.

Screenshot_46.png

Speedtest yapınca 65-73 arası değişiyor gelen hız. 80 Mbit'te limit olduğu için GIBIRNet'e haber verdim "teknik birime bilgisini verdim, hattınızın bağlantı kesintisi yaşamayacağı sınırlara çıkartılması sağlanacaktır." dediler bekliyorum bakalım. Sizce limit arttırıldığında kopma yaşar mıyım? @Patrixcs

Son düzenleme:
Yarın geçiş sağlandığında öncesi ve sonrası hız ve ping testlerini atacağım umarım dediğiniz gibi olur. Gerçi en az 10 yıldır 16Mbit kullandığım için 65'e de razıyım :)
bağlantı sağlandı ve güncel hat değerlerim bu şekilde.

Eki Görüntüle 1110536

Speedtest yapınca 65-73 arası değişiyor gelen hız. 80 Mbit'te limit olduğu için GIBIRNet'e haber verdim "teknik birime bilgisini verdim, hattınızın bağlantı kesintisi yaşamayacağı sınırlara çıkartılması sağlanacaktır." dediler bekliyorum bakalım. Sizce limit arttırıldığında kopma yaşar mıyım? @Patrixcs
Kablo iyi ise yaşamazın fakat o hıza hat zayıflaman bir tık yüksek. İç tesisatı CAT 6 ile değiştirebiliyorsan değiştirmeni tavsiye ederim. Elektrikçi yardımı ile daha iyi olur.

Bu şekilde en fazla 95-100 Mbps tanımlanabilir kopmadan. CAT 6 ile değiştirirsen belki tam 100 Mbps tanımlanabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı