Hat fiziksel durumu kapalı

Yönetimsel durum kapalı olup sonra aktif hale getirildiyse İSS'niz hizmetinizi kapayıp geri açmış. Şu an da yönetimsel durum açıksa fiziksel durum kapalıysa ISS'nize altyapı sağlayan firmada sıkıntı vardır. Dediğim gibi müşteri hizmetlerini arayıp söyleyin. Onlar altyapıyı sağlayan firmayla görüşüp sorununuzu çözerler.
Hocam birde bu olduktan sonra altyapı sorgusunda 17Mbps (197 metre) destekliyor ve port var demeye başladı. Önceden ADSL kullanırken birgün 68Mbps (197 metre uzaklık) desteklemeye başlamıştı. Sonradan farkettiğim zaman ISS kendisi ADSL paketi VDSL2'ye geçirmişti. Onun ardından altyapı tekrar 9Mbps (1703 metre) göstermeye başlamıştı. Bu olanlardan sonra 68Mbps desteğini kaybetmiş olma ihtimali var mı? Çünkü 68Mbps de 17 Mbps de aynı metre uzaklıkta gösteriyor yani aynı dolaba bağlı.

Bağlantı kurduğun dslam bağlantısını iptal edip bağlantının başka dslama taşınma ihtimali var.
Peki bu ne anlama geliyor?
Bağlantı kurduğun dslam bağlantısını iptal edip bağlantının başka dslama taşınma ihtimali var.
Bu işlem uzun sürer mi?
Yönetimsel durum kapalı olup sonra aktif hale getirildiyse İSS'niz hizmetinizi kapayıp geri açmış. Şu an da yönetimsel durum açıksa fiziksel durum kapalıysa ISS'nize altyapı sağlayan firmada sıkıntı vardır. Dediğim gibi müşteri hizmetlerini arayıp söyleyin. Onlar altyapıyı sağlayan firmayla görüşüp sorununuzu çözerler.
Hocam teknik destek talebinden cevap verdiler, modemi veya bina kablolamasını kontrol edin diyorlar. Aklıma şöyle birşey geldi; hizmetim VDSL2 fakat modemim ADSL. Bu yüzden hat fiziksel durumu kapalı hatası veriyor olabilir mi?

Son düzenleme:
Şu ihtimalde olabilir santralde yoğunluktan ötürü hız düşmesine bağlı olarak bağlantı kopmaması için otomatik olarak ADSL2 bağlatıya geçirebilir. Netgalaksi sabit ıp kullandığından sabit ıp gerektiren oyunlar için avantajdır. Farklı sitede okuduğum kullanıcı yorumlarından birinde 15 günden fazla süredir ıp sinin değişmediğinden bahsetmişti. Şu an bu durum devam ediyor mu bilemiyorum. Eğer İstanbul Avrupa yakasında ikamet ediyorsanız alt yapınızda sorun yoksa VDSL2'yi kullanmakta fayda var. Fiyatları diğer firmalara göre düşük fiyatlar sunmakta 4 Mbps sınırsız interneti 30 TL gibi fiyatta sunmaktadır. Bu linkteki kullanıcı yorumları okuyup firma hakkında bilgi edinebilirsiniz.
Netgalaksi, Taahütsüz İnternet Tarifelerine Yüzde 30 Zam Yaptı: İşte Yeni Fiyatlar (webtekno.com)

Şu ihtimalde olabilir santralde yoğunluktan ötürü hız düşmesine bağlı olarak bağlantı kopmaması için otomatik olarak ADSL2 bağlatıya geçirebilir. Netgalaksi sabit ıp kullandığından sabit ıp gerektiren oyunlar için avantajdır. Farklı sitede okuduğum kullanıcı yorumlarından birinde 15 günden fazla süredir ıp sinin değişmediğinden bahsetmişti. Şu an bu durum devam ediyor mu bilemiyorum. Eğer İstanbul Avrupa yakasında ikamet ediyorsanız alt yapınızda sorun yoksa VDSL2'yi kullanmakta fayda var. Fiyatları diğer firmalara göre düşük fiyatlar sunmakta 4 Mbps sınırsız interneti 30 TL gibi fiyatta sunmaktadır. Bu linkteki kullanıcı yorumları okuyup firma hakkında bilgi edinebilirsiniz.
Netgalaksi, Taahütsüz İnternet Tarifelerine Yüzde 30 Zam Yaptı: İşte Yeni Fiyatlar (webtekno.com)
Hocam ne dediğinizi inanın anlamadım. Zaten NetGalaksi kullanıyorum. Sorunum da hattın fiziksel olarak kapatılması. MH, bana modemde veya bina tesisatında sorun olabileceğini söyledi. Teknik bilgi bölümünde internetim VDSL2 olarak gözüküyor ama modemim ADSL. Bu yüzden olmuş olabilir mi diye soruyorum?

Hocam ne dediğinizi inanın anlamadım. Zaten netgalaksi kullanıyorum. Sorunum da hattın fiziksel olarak kapatılması. Mh, bana modemde veya bina tesisatında sorun olabileceğini söyledi. Teknik bilgi bölümünde internetim VDSL2 olarak gözüküyor ama modemim ADSL. Bu yüzden olmuş olabilir mi diye soruyorum?

ADSL2 modem kullanıyorsanız VDSL2 hizmeti alamazsınız. Modeminizin markası ve modeli hakkında bilgi verirseniz sorununuzu çözmeye çalışırım.

Bu modemi kullanıyorsanız VDSL2 hizmeti alamazsınız.
P-1302-T10Dv3 600.jpg

802.11n ADSL2+ Kablosuz 300Mbps 4-Port Modem/Router | Zyxel

Yeni konular

Geri
Yukarı