Hata vermeden oyundan atma sorunu

JaiFaim

Hectopat
Herkese selam dostlar.
Geçen gün Valorant'a girdim hiçbir şey yoktu. Normal oynuyordum ertesi gün tekrar girdim ve oyuna giriyor saniyelik donuyor ve oyundan atıyor daha sonra Steam üzerinde denedim oyunları ve Steam'deki oyunlarda da aynı hatayı veriyor saniyelik donuyor ve oyundan atıyor bende PC'yi formatladım Driver'ları her şeyi kurdum, sorun hala çözülmedi. Neden olabilir acaba? (Herhangi bir hata vermiyor ne mavi ekran vb )++(PC'yi normal olarak kullanabiliyorum filmdi müzikti falan )

Sistemim.
  • 1070.
  • 3600X.
  • 16 GB.
  • A320.

Herhangi bir hata verir. O da genelde burada olur:

Oyunun kurulu olduğu diski HD Tune ile dennetleyin, diskte hata varsa bizimle paylaşın. Beklerken oyunu aynı diskte (klasörünü) kopyalayıp aynı yere ya da varsa başka diske kopyalayın, oradan çalıştırn. Sorun çözüllürse diskinizde bad sector olabilir, oyunun bileşenlerinden birine denk geldiğinde kilitlenip atıyor olmaası muhtemel.

BIOS güncel değil ise güncelleyin.
Güncel ise XMP açıksa kapayın.

Değilse BIOS’a girip Save&Exit bölümünden BIOS sıfırlayıp kaydedip çıkın. Masaüstüne dönüp tekrar oyuna girin ve test edin.

Oyunun kurulu olduğu diski HD Tune ile dennetleyin, diskte hata varsa bizimlle paylaşın, beklerrken oyunu aaynı diskte (klasörünü) kopyalayıp aaynı yere ya da varsa başkaa diske kopyalayın, oradan çalıştırn, sorun çözüllürse diskinizde bad sector olabilir, oyunun bileşenlerinden birine denk geldiğinde kilitlenip atıyor olmaası muhtemel.

Hızlı tarama yaptım eror scan ile bir şey çıkmadı HDD ile SSD şimdi de tam tarama yapıyoryrum yarısına kadar geldi bir şey çıkmadı şu ana kadar geç yazdım KB mesaj atmam engellendi.

BIOS güncel değil ise güncelleyin.
Güncel ise XMP açıksa kapayın.

Değilse BIOS’a girip Save&Exit bölümünden BIOS sıfırlayıp kaydedip çıkın. Masaüstüne dönüp tekrar oyuna girin ve test edin.

BIOS'u sabah güncellemiştim fayda etmedi XMP deneyeceğim.

Oyunun kurulu olduğu diski HD Tune ile dennetleyin, diskte hata varsa bizimlle paylaşın, beklerrken oyunu aaynı diskte (klasörünü) kopyalayıp aaynı yere ya da varsa başkaa diske kopyalayın, oradan çalıştırn, sorun çözüllürse diskinizde bad sector olabilir, oyunun bileşenlerinden birine denk geldiğinde kilitlenip atıyor olmaası muhtemel.

Bir de oyunun klosörü C deydi sonradan D'ye kurdum yine açılmamıştı.

Arkadaşlar çöken bir oyuna ait rapor paylaşırsanız daha iyi yardımcı olabiliriz.

Herkese selam dostlar.
Geçen gün Valorant'a girdim hiçbir şey yoktu. Normal oynuyordum ertesi gün tekrar girdim ve oyuna giriyor saniyelik donuyor ve oyundan atıyor daha sonra Steam üzerinde denedim oyunları ve Steam'deki oyunlarda da aynı hatayı veriyor saniyelik donuyor ve oyundan atıyor bende PC'yi formatladım Driver'ları her şeyi kurdum, sorun hala çözülmedi. Neden olabilir acaba? (Herhangi bir hata vermiyor ne mavi ekran vb )++(PC'yi normal olarak kullanabiliyorum filmdi müzikti falan )

Sistemim.
  • 1070.
  • 3600X.
  • 16 GB.
  • A320.
Sorunu çözebildiniz mi?

Arkadaşlar çöken bir oyuna ait rapor paylaşırsanız daha iyi yardımcı olabiliriz.

Hatayı buraya atmak bir sizin aklınıza geldi Recep bey.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı