Hatası az dağıtım önerisi

Bu aralar boş zamanım çokken Linux dağıtımı deniyorum. Bugün DeepinOS kurayım derken Windows'u da silince tamamen Linux'a geçmiş oldum 😅 Önceliğim animasyonların olması ve bug olmaması. Denediğim dağıtımlar:

• ElemetaryOS
  • Ubuntu
  • ZorinOS Ultimate
  • ZorinOS Core
  • DeepinOS
  • Manjaro
Sistemim:
  • Intel Core i5 7300HQ
  • 8 GB DDR4 RAM
  • 250 GB SSD
  • 1 TB HDD
  • GTX 1050
EndeavourOS'i gördüm nasıldır?
Calculate Linux.

Hocam konuyla biraz alakasız olacak ama Gentoo'da kurulum süresini düşürebilir miyim bir şekilde?
İşlemcim i3-4130 ve inanılmaz derecede derlemek uzun sürüyor.
Calculate Linux Gentoo tabanlı @gen2 onu öneriyor.

GNU/Linux masaüstü ortamlarının animasyon veya efektlerinde genellikle stabilite sorunları var. 3 tane RTX3080 Ti alıp takıyorsun GNOME3 animasyonlarında yamuluyor kart(!) KDE Plasma'daki blurlar bozuk mesela.

Onun dışında Fedora taş gibidir. KDE Plasma beğenmedim diyebiliyorsanız diğer hiçbir masaüstü ortamının beğenmezsiniz çünkü KDE Plasma tek başına hepsi olabiliyor. Sonsuz sayıda özelleştirmeye sahip harika bir masaüstü ortamı Plasma.

Isınamadım nedense. Fedora KDE yüklemeye karar verdim. Önceden GNOME seviyordum ama sıkmaya başladı.
Evet bir süre sonra bayıyor GNOME. Bir zamanlar ben de GNOME kullanırdım, "Linux evimiz GNOME babamız" pankartlarım vardı (!) Ama 2 senedir kullanmıyorum bile. Fedora KDE'yi ben beğendim, birçok yazılımın da .rpm paketi bulunmakta kurmak çok sıkıntı olmuyor.

Hocam konuyla biraz alakasız olacak ama Gentoo'da kurulum süresini düşürebilir miyim bir şekilde?
İşlemcim i3-4130 ve inanılmaz derecede derlemek uzun sürüyor.

Alttakiler eğer mevcut değilse make.conf dosyasına ekle ve ccache i emerge ccache komutuyla kur. Başka yapabileceğin tek şey çapraz inşa, eğer daha güçlü bir makinan varsa onu paket inşa etmek için kullanabilirsin.

COMMON_FLAGS="-march=native -O2 -pipe"
CFLAGS="${COMMON_FLAGS}"
CXXFLAGS="${COMMON_FLAGS}"
FCFLAGS="${COMMON_FLAGS}"
FFLAGS="${COMMON_FLAGS}"

MAKEOPTS="-j5"
FEATURES="ccache"

Geri
Yukarı