Hatay Havalimanının Pistinde Tahribat Oluştu

Yollar bozuldu, pistler bozuldu eeee vatandaşa nasıl yardım gidecek?

Çevre ve şehircilik bakanı açıklamasında Hatay'da hasar tespit çalışması yapıldığını söyledi. Madem ulaşım yok. Enkaz altında kalan insanlar varken hangi ara hasar tespit çalışmasına başlandı. Yardım gidemiyor ama hasar tespit çalışmaları yapılıyor ne hikmetse.

Çevre ve şehircilik bakanı açıklamasında Hatay'da hasar tespit çalışması yapıldığını söyledi. Madem ulaşım yok. Enkaz altında kalan insanlar varken hangi ara hasar tespit çalışmasına başlandı. Yardım gidemiyor ama hasar tespit çalışmaları yapılıyor ne hikmetse.

Aslında yardım personelini erzakları iş makinelerini vs askeriyenin çıkarma gemilerine yüklenerek deniz yolu ile taşınabilir.

Depremden etkilenen illerden Hatay'da havalimanının pistinde tahribat oluştu. Hatay havalimanının pistinin enine doğru yarıldığı, asfaltın kalktığı görüldü. Hatay havalimanı o dönem başbakan olan Cumhurbaşkanı tayyip Erdoğan tarafından 2007'de açılmıştı. Havalimanı, zaman zaman aşırı yağışlarla birlikte ‘kurutulan' gölün sularının yükselmesi sonrası kullanılamaz hale geliyordu.
Hatay'a karadan da havadan ulaşılamıyor...

Eki Görüntüle 1659828

https://www.evrensel.net/haber/4812...digi-hatay-havalimaninda-pist-paramparca-oldu

Hataylıyim zaten oraya yapılması ayrı bir şey zaten uçak la bir yere giderken Adana'dan gidiyoruz sadece spor takımları gelirken ise yariyorsu ihale il oraya yapıldı normal.

Yeni konular

Geri
Yukarı