Hattımdan maksimum kaç hız alabilirim?

Zbyszek

Centipat
1638199042787-png.1228899

Bağlantı DurumuBağlı
Oran (Yukarı/Aşağı)5921/24576 kbps
Gürültü Sınırı (Yukarı/Aşağı)6.6/11.9 dB
Modülasyon TipiVDSL2
Hat Zayıflaması (Yukarı/Aşağı)37.3/15.8 dB
Çıkış Gücü (Yukarı/Aşağı)9/13.5 dBm
Veri Yolu (Yukarı/Aşağı)Fast/Interleaved
Max Oran (Yukarı/Aşağı)5296/37931 kbps
Sorum başlıkltaki gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
1638199042787-png.1228899

Bağlantı DurumuBağlı
Oran (Yukarı/Aşağı)5921/24576 kbps
Gürültü Sınırı (Yukarı/Aşağı)6.6/11.9 dB
Modülasyon TipiVDSL2
Hat Zayıflaması (Yukarı/Aşağı)37.3/15.8 dB
Çıkış Gücü (Yukarı/Aşağı)9/13.5 dBm
Veri Yolu (Yukarı/Aşağı)Fast/Interleaved
Max Oran (Yukarı/Aşağı)5296/37931 kbps
Sorum başlıkltaki gibi.
50 mbps.

Artı -2 Eksi
Tesisatı yenilemezseniz daha fazla hız almanız mümkün değil. Kopma olacaktır sık sık. Tesisatı yenilediğiniz takdirde 35 Mbps'lik pakete geçebilirsiniz.

50Mbps nasıl alabiliyor ? Mevcut hızı 24Mbps ve SNR değeri 11.9dB ?
Hat zayıflaması değeri yüksek. Belki iç tesisat ya da ankestre kutusundan eve gelen kablolar kötü olabilir. Bunları yenilerseniz işe yarayabilir. Yaramaz ise şu durumda size 35Mbps download hız da sorun yaratır.
NOT: Bu arada hattınızda download kısmı sanırım "Interleaved" modunda. Bu da hat değerlerini etkileyen bir şeydir. İnternet sağlayıcınızı arayıp bu modu "FastPath" moduna almalarını isteyin.

Son düzenleme:
Tesisatı yenilemezseniz daha fazla hız almanız mümkün değil. Kopma olacaktır sık sık. Tesisatı yenilediğiniz takdirde 35 Mbps'lik pakete geçebilirsiniz.
Tesisatı yenilemek benim yapabileceğim bir iş mi? CAT6 kablo falan diyorlardı onlardan falan mı almam lazım?
Hat zayıflaması değeri yüksek. Belki iç tesisat ya da ankestre kutusundan eve gelen kablolar kötü olabilir. Bunları yenilerseniz işe yarayabilir. Yaramaz ise şu durumda size 35Mbps download hız da sorun yaratır.
NOT: Bu arada hattınızda download kısmı sanırım "Interleaved" modunda. Bu da hat değerlerini etkileyen bir şeydir. İnternet sağlayıcınızı arayıp bu modu "FastPath" moduna almalarını isteyin.

Tesisatı yenilemek benim yapabileceğim bir iş mi? CAT6 kablo falan diyorlardı onlardan falan mı almam lazım?

İç tesisatı kolayca yapabilirsin. Ankestre kutusundan eve gelen kabloyu şahsen ben kendim değiştirmiştim. O da benim için kolaydı. Olmadı ankestre kutusu için TTnet ekiplerine rica edin :)

Hat zayıflaması değeri yüksek. Belki iç tesisat ya da ankestre kutusundan eve gelen kablolar kötü olabilir.
İç tesisatı kötü olabilir. ben 16.9 zayıflamada SNR ayarlarını zorladığımda 80 Mbps'e çıkabiliyorum. Konu sahibi hattını CAT6 ile değiştirirse çok daha iyi olur bence.

İç tesisatı yenilemek çok kolaydır. DSL kablosu alıp 2 tane bakır kabloyu birbirine bağlayacaksınız. Bunu olabilidiğince hasarsız ve düzgün yapmaya özen gösterin. Bir de telefon kutusu diye tabir ettiğimiz ankastreden evinize gelen bir kablo var. O kabloyu yeni bir CAT6 kabloyla değiştirmeniz gerek. Eğer ufak tefek tamirat tadilat işlerinden anlıyorsanız siz de yapabilirsiniz. Yapamam diyorsanız bir elektrikçi veya Türk Telekom çalışanları tarafından yapılabilir.

İç tesisatı kolayca yapabilirsin. Ankestre kutusundan eve gelen kabloyu şahsen ben kendim değiştirmiştim. O da benim için kolaydı. Olmadı ankestre kutusu için TTnet ekiplerine rica edin :)
Dostum mesela kabloları yenilediğim zaman alabileceğim alabileceğim hız artıcak mı yoksa sizin kopma falan dediğiniz şeyler mi gidicek sadece?

Dostum mesela kabloları yenilediğim zaman alabileceğim alabileceğim hız artıcak mı yoksa sizin kopma falan dediğiniz şeyler mi gidicek sadece?

Dostum bu konuda net bir şey diyemem. Ama dediğim gibi, eğer kullandığınız kablolarda sıkıntı varsa yenileri ile değiştiğin zaman hat değerlerinde iyileşmeler olur. Denemekte fayda olduğunu düşünüyorum :) İç tesisat kablolarını değiştirmek çok basit emin ol. Bina üzerinde ki ankastre kutusundan ev içine gelen kabloyuda değiştirmek istersen YouTube'da bu konu hakkında videolar mevcut. Bazı kullanıcıların ankastre kutu içi kabloları bayağı karışık olabiliyor. O yüzden evin içinden kutuya giden kabloyu bulmakta zorlanabilirsin, ama kabloyu bulursan emin ol ankastre içinde kabloyu çakmak çok basit. Krone çakma pensesi ile yapabilirsin. Bu ürünlerin fiyatları da 15 TL'den başlıyor.

Geri
Yukarı