Rehber Hava akışı arttırmanın yolları

Ellerine sağlık, faydalı bir rehber olmuş. Ben de iznin ile kendi önerilerimi paylaşacağım.
  1. Günümüz üretim teknolojisi en yüksek performansa ait ürünlerin bile ısınmadan çalışmasını sağlayabilecek kadar gelişti. GTX900 serisi yerine GTX1000 serisinin, 2000 serisinin veya bütçeniz yetiyorsa güncel serileri tercih ederseniz "Hava sirkülasyonu" problemi hayatınızdan çıkacaktır.
  2. 65W TDP ciddi performanslar sunan AMD işlemciler var, 105W TDP ile OC rekorları kıran işlemciler var, işlemcilerimiz sunmuş olduğu performans ile aynı orantıda ısınmıyor artık. Güzel bir kasa tercih ederseniz, 360mm radyatöre sahip bir sıvı soğutma tercih ederseniz "Hava sirkülasyonu" problemi hayatınızdan çıkacaktır.
  3. Kasada hava sirkülasyonu yaratmak zorunda bile değiliz artık.
Ben kendi kasamda ne radyatör fanlarını çalıştırıyorum ne de ön paneldeki fanları. GTA 5 oynarken bile hiçbirinin çalışmasına ihtiyaç duymuyor sistem.
Yalnızca ekran kartınız oyunlara girdiğinizde tüm fanlarını açacaktır hepsi bu.

Demem o ki ASUS ROG serisi gibi soğutma performansının iyi olduğu, 3 fanlı ekran kartları tercih ederseniz, 360mm radyatör sıvı soğutma tercih ederseniz sisteminiz oyunlarda bile ısınmayacaktır zaten. Ben gerçekten kalorifer peteği kıvamında kullanıyorum kasamı kış aylarında. Fan açıp da odayı soğutmaya gerçekten gerek yok. İşlemci 25 yerine 45-50 derecede çalışsa bir şey kaybetmeyiz.

Abi ne olur şöyle daha çok aktif olsan😔

Hocam ekran kartının arkasına elini götürüp nasıl bir hava üflendiğini söyler misiniz?
Ilık-sıcak-soğuk gibi?

Hocam 3.kez unuttum gerçekten kusura bakmayın bakıyorum şu an.
Hocam ekran kartının arkasına elini götürüp nasıl bir hava üflendiğini söyler misiniz?
Ilık-sıcak-soğuk gibi?

Ilık ve soğuk arasında bir sıcaklık. Ama PC kompanentleri açısından soğuk. Bu arada gerçekten XPG Battlecruiser hava akışı konusunda başarılı, elimi içe bir soktum dondu elim resmen.

Hocam 3.kez unuttum gerçekten kusura bakmayın bakıyorum şu an.

Ilık ve soğuk arasında bir sıcaklık. Ama PC kompanentleri açısından soğuk. Bu arada gerçekten XPG Battlecruiser hava akışı konusunda başarılı, elimi içe bir soktum dondu elim resmen.

Ekran kartına baktınız değil mi?
Backplate boşluğu.
Eğer orası ise teşekkür ederim.

Doğru olmuş mu hocam iyi midir böyle?
EB3DDB7A-1FF2-4601-974C-DB46AB9B0E96.jpeg
751F803D-0E3F-4371-B12A-3B7648EC4714.jpeg
6CBAFE5D-9C80-43AD-8BC2-55131BCE6297.jpeg

Yeni konular

Geri
Yukarı