Havacılık ile herhangi bir bölümü okuyan işsiz kalır mı?

166770

Kilopat
Makaleler
5
Bu yıl üniversite sınavım var. Tüm tercih sıralarını puanımın yettiği havacılık bölümleri ile dolduracağım. Biliyorsunuz ki havacılık deyince bir sürü bölüm var. Kabin hizmetlerinden pilotaj. Uçak gövde motor bakımı. Bir sürü bölüm var. Merak ettiğim şey. Havacılık herhangi bir bölümünü okuyup işsiz kalınır mı?

Edit: Konu havacılık ile ilgili idi. Fakat Eğitim bölümüne taşınmış. @Jira @painkiller

Son düzenleme:
Sivil havacılık düşünüyorsan şu an sektör uçurumun kenarında. Çalışan işçilerin bir kısmı işten çıkarıldı ya da benim gibi istifa etti. Kalanların maaşları ciddi oranlarda düşürüldü. Sektörün eski haline dönmesi için her şey yolunda gittiği taktirde 4 yıla ihtiyacı var, ben beklemedim ve ayrıldım.

Üniversite okuduğunu ve 4-5 yıl geçirdiğini düşündüğümüzde sektör düzelebilir ve iş imkanı bulabilirsin. Pilotaj, kabin memurluğu ve bakımcılık içinden kendine uygun olanı seç, ona ben karışamam.

Tabii ki işsiz kalırsın. Hele ki bu dönemde iş bulabilmek mucize :) Havacılık sektöründe özellikle pilotluktaki iş garantisi tamamen senin kalitene ve donanımına bakar. Yabancı dil, kriz yönetimi, pratiklik, sağlık... bir sürü etmen var iş bulabilmek için.

Sana şu kadarını söyleyeyim şu an asgari ücretle uçan pilotlar hatta maddi sıkıntı çeken mühendis ve pilotlar var. Senin mezun olmana kadar büyük ihtimal bu dönemler geçmiş olur gibi bence. Ama yine de işsiz kalma ihtimali mutlaka var havacılık sektöründe.

Tabii ki işsiz kalırsın. Hele ki bu dönemde iş bulabilmek mucize:) havacılık sektöründe özellikle pilotluktaki iş garantisi tamamen senin kalitene ve donanımına bakar. Yabancı dil, kriz yönetimi, pratiklik, sağlık... Bir sürü etmen var iş bulabilmek için.

Sana şu kadarını söyleyeyim şu an asgari ücretle uçan pilotlar hatta maddi sıkıntı çeken mühendis ve pilotlar var. Senin mezun olmana kadar büyük ihtimal bu dönemler geçmiş olur gibi bence. Ama yine de işsiz kalma ihtimali mutlaka var havacılık sektöründe.

2300 küsur Lira'ya adam uçak mı uçuruyor😮

2300 küsur Lira'ya adam uçak mı uçuruyor😮
Maalesef ve buna şükrediyor şu an. Çünkü baya pilot şu an ücret almadan evde bekliyor. Bu adamların kredisi veya borcu olduğunu düşünsene bi’:( Taksicilik yapanı bile duydum açıkçası.

Maalesef ve buna şükrediyor şu an. Çünkü bayağı pilot şu an ücret almadan evde bekliyor. Bu adamların kredisi veya borcu olduğunu düşünsene bir :( Taksicilik yapanı bile duydum açıkçası.

Cidden berbat hale düştük. Şu an oturduğum yerde bir duraksadım. Ne demek ya? Bir pilot asgari ücret ile uçuyor. Başka bir pilot parasız, taksicilik yapıyor. Bunun için hiçbir şey yapılmıyor mu? Havayolu falan yardım etmiyor mu? O kadar çalış, çabala, yıllarca oku. Düzgün bir maaş al. Bir anda çöküş yaşa. Berbat bir durum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı