Havacılık ile herhangi bir bölümü okuyan işsiz kalır mı?

O kadar çalış, çabala, yıllarca oku. Düzgün bir maaş al. Bir anda çöküş yaşa. Berbat bir durum.
Havacılık sektörü çok nankör maalesef. İstediğin kadar harika bir pilot ol ama şeker hastalığına yakalanırsan güle güle derler. İstersen mühendis ol, bütçe kısıtlaması der güle güle derler sana. Bunlara hazırlıklı olman gerekli maalesef.

İmkan olsa yani sektörde olsan daha neler neler gösterirdim sana. O yüzden millete bas bas bağırarak anlatıyorum bu işe sadece para olarak bakmayın diye. Bugün 20K maaş alırsın ama öbür ay 40K borca batarsın temkinli olmazsan veya böyle durumlar olursa.

Havacılık sektörü çok nankör maalesef. İstediğin kadar harika bir pilot ol ama şeker hastalığına yakalanırsan güle güle derler. İstersen mühendis ol, bütçe kısıtlaması der güle güle derler sana. Bunlara hazırlıklı olman gerekli maalesef.

İmkan olsa yani sektörde olsan daha neler neler gösterirdim sana. O yüzden millete bas bas bağırarak anlatıyorum bu işe sadece para olarak bakmayın diye. Bugün 20K maaş alırsın ama öbür ay 40K borca batarsın temkinli olmazsan veya böyle durumlar olursa.
Hocam peki bu dediğiniz örnekleri çevrenizden mi gördünüz ?

Hocam peki bu dediğiniz örnekleri çevrenizden mi gördünüz?
Maalesef. Hatta eğitimde olan iki arkadaşım yaklaşık bir yıldır eğitime gidemiyorlar maalesef. Hem döviz hem pandemi yüzünden seyahat kısıtlamaları yüzünden.

Hocam peki bu dediğiniz örnekleri çevrenizden mi gördünüz?

Adamın kendisi havacılık sektöründe, pilot eğitmeniydi galiba. Yanlışım varsa affola.

@painkiller
Hocam, konuyla alakalı bir soru sormak istiyorum. Savaş pilotları için şu an durum nasıl? Onların durumu ne olur? Kötü veya iyi olursa normal pilotlardan farkı ne olur? Hem şu an için hem de 5-6 yıl sonrası için konuşuyorum. :)

Adamın kendisi havacılık sektöründe, pilot eğitmeniydi galiba. Yanlışım varsa affola.
Aynen pilotum ve eğitmenim.
Hocam, konuyla alakalı bir soru sormak istiyorum. Savaş pilotları için şu an durum nasıl?
Onlar Hava Kuvvetlerine bağlı oldukları için öyle bir sorunları yok. Devlet desteği var arkalarında. Yani uçmayın gibi bir şey yok. Normal hayatlarına devam ediyorlar haliyle. Kolay kolay da bir şey olmaz savaş pilotlarına sağlık ve disiplin durumları dışında.

Aynen pilotum ve eğitmenim.

Onlar Hava Kuvvetlerine bağlı oldukları için öyle bir sorunları yok. Devlet desteği var arkalarında. Yani uçmayın gibi bir şey yok. Normal hayatlarına devam ediyorlar haliyle. Kolay kolay da bir şey olmaz savaş pilotlarına sağlık ve disiplin durumları dışında.
Anladım hocam, teşekkür ederim. Seviliyorsunuz. :)

Yakında konu açacağım zaten, umarım orada da görüşürüz sizinle. :)

Cansın, balsın, böreksin kral:) Eksik olma sen de seviliyorsun;)

Havacılık bölümüne açarsan takipteyim zaten görürüm mutlaka. Başka yere açarsan bir etiketi çok görme bana:)
Havacılık olur da siz ve @Jira olmaz mısınız efenim, tabii ki de atacağım.
o(〃^▽^〃)o

Yeni konular

Geri
Yukarı