İnceleme Hawk Gaming Chair

Merhaba sayın okurlar, bugün bu yazıda size Hawk Gaming Chairin artı ve eksiklerinden bahsedeceğim. Çok detaylı bir inceleme oldu. Gerçekten almak isteyenler için ayrıntılı inceledim. Eksiksiz gediksiz okuyunuz. Öncelikle malzeme kalitesi ve rahatlığından bahsetmek istiyorum.

Kumaş: Benim kullanmış olduğum ürün kumaş ve gerçekten uzun saatler bilgisayar başında bile olsanız terletmiyor. Sanmayın ki bunlar dandik derinizi aşındıran sert kumaş. Gayet yumuşak dayanıklı kumaşlar. Üzerine kir veya leke oluştuğu zaman ise hemen çıkıyorlar içiniz rahat olsun. Ek olarak ben coal rengini kullanıyorum gri içine beyaz dokumalar eklenmiş çok hoş duruyor. Her eve, her ofise gidebilecek ve herkese hitap edecek bir renk olduğunu düşünüyorum.

Sünger: Kullanmış oldukları süngerleri size tarif etmek gerekirse 1'den 10'a sıralama yapalım, 10 en yumuşak 1 en sert ise bu kumaşlar 4 ile 5 arası. Ama sanmayın rahatsız tam tersine fiyatına göre tam olması gereken. Tabii daha iyi süngerler koltuklar var ama Hawk Chair ürünleri bandındaki koltuklardan daha iyi. Sonuç olarak koltuğun kendi alt ve sırt bölümündeki süngerler gayet rahat hiç kuşkunuz olmasın. Bel desteği ve baş kısım için olan yastık ise sıralamamıda 6 numaraya denk geliyor diyebilirim. Bel desteği sizi daha konforlu hissettiriyor.

Amortisör, yan mekanizma, alt mekanizma, kolçaklar ve son olarak tekerlekler: Amortisör ile başlayalım kullandığım süre zarfında (7 ay) herhangi bir sıkıntı yaşamadım gayet takır takır çalışıyor. Eğer koltuğa çok hızlı şekilde oturursanız Amortisör hafif aşağı iniyor bu da koltuğun hafif aşağı inmesine neden oluyor. Acayip bir inme söz konusu değil 2 3 cm civarında. Yan mekanizma koltuğun sırt kısmının arkaya ve ardından öne gelmesini sağlıyor. Ayrıca siz eğer sırt kısmını geriletip tekrar yan mekanizma kolunu çekerseniz kendi kendine ilk konumuna geliyor. Dişli mekanizması var ve gayet güzel çalışıyor. Dişlilerden dolayı bazen tam istediğiniz yerde durmayabiliyor bu da dişlilerden dolayı gereği gayet doğal. Alt mekanizmaya diyecek bir şeyim yok. Amortisör için 1 pedal koltuğu kilitlemek için bir pedal daha ve çevrilebilir bir silindir. Amortisör pedalının ne işe yaradığını anlatmama gerek yok sanırım. Kilitleme pedalı harika. Koltuk siz sırtınızı yasladığınızda geriye doğru eğiliyor. Bu da istediğiniz şekilde pozisyon almanıza olanak sağlıyor. İşte bu pedal tam istediğiniz pozisyondayken bunu kilitliyor. Silindir ise bu eğilmeyi daha hafif veya daha sert güç uygulamaya göre değiştiriyor. Eğer çok hafif yaparsanız hafif bir yaslanmayla koltuk hemen geriye eğiliyor ve vücut sizi dengelemek için yoruluyor çok sert yaparsanız da istediğiniz kadar güç uygulayın koltuk eğilmiyor en iyisi orta. Bu özellik sayesinde istediğiniz pozisyonda bir koltuğunuz olmasını sağlıyor. Kolçaklar plastik sola sağa ileri ve geri gidebiliyor fakat iki uyarım olacak. Ben satın aldığımda bana ekstra kol süngeri isteyip istemediğim soruldu. İndirimli bir şekilde alabilme imkanım vardı. Sonra pişman olup bu ay aldım tam fiyatından ve 2 sungere 350 TL vermek biraz zoruma gitti. O YÜZDEN EK PARANIZ VAR İSE İNDİRİMLİ ŞEKİLDE ALIN! Sünger ne işe yarıyor diye sorarsanız normal plastik olan kollarda plastigin sürtünme katsayısı yüksek olduğundan FPS oyunlarında dirsekten döndüremiyorsunuz. Kolunuz plastiğe takılıyor. Bundan dolayı sünger bir nimet. Tekerlekler gayet iyi bir sıkıntı çıkartmadı.

Olası ARIZALAR: Kolçaklar plastik olduğu için ve en geride kullandığım için doğrulmak istediğim zaman güç uyguladığımda altındaki plastik parçalandı. Yan mekanizmada sırt bölümünün tekrar kol çekildiğinde gelmesi benim ilk günden bozuldu. Koltuğun arkasının nereye kadar gidebileceğini test ederken yan mekanizmanın o özelliği bozuldu. Bazen koltuk amortisör ve alt mekanizmanın birleştiği yerden TAK diye ses çıkarıyor FAKAT şimdi gelelim bu markanın neden müşterilerine ÇOK önem verdiği kısma. Büyün Hawk ekibine yazdım ve bu sorun yaşadığım tüm parçaların sıfırlarını ücretsiz garanti kapsamında bana temin edebileceklerini söylediler. Garanti 2 yıl sürüyor. Buradan da tekrar Hawk ekibine teşekkür ederim.

Son olarak:
Kurulum: Her şey basit sadece alt bölümü sol ve sağ kısımdan sırt bölümüne monte etmek zor çünkü koltuk yeni olduğu için süngerler normalde ince olması gereken birleşme kısımlarında dahi kalın. Size tavsiye sırt kısmını yatay şekilde yatırın. Vida kısımları direkt olarak size bakıyor şekilde yapın.

Kargolama: Ambleminde kuş olan bir kargo şirketi ile çalışıyorlar ve kapıya teslim deniyor ancak ağır olduğundan getirmeye dahi üşeniyorlar. Şahsen ben artık dayanamayıp almak için gittim. Oradaki görevli bana taşıyabilmem için kargocuların kullandığı el arabası tarzı aleti verdim. Yükledim ona. Sokaklarda arabaların geçmesini teker teker bekleye bekleye eve götürdüm. Büyük olduğu için kaldırımdan da götürülmüyor.

Evet Hawk Chair almak isteyen okurlar incelemem bu kadardı. Yanlış yazdığım kelimeler olmuşsa affola. Yorumlarınızı bekliyorum.

Saygılarımla

Öncelikle hayırlı olsun, memnun olmanıza sevindim. Bende V4 modelini kullanıyorum. Alacaklar için kendi tecrübemi aktarayım. Benim ilk günden amortisörüm arızalı geldi çok sert şekilde iniyor ve kalkınca basınçlı tüp gibi fırlıyor. Firma ile telefonla görüştüm, sitelerinden form gönderdim. İki kere de video gönderin dediler gönderdim ve bana hiç dönüş yapmadılar. Bunun haricinde kumaş kalitesi konusunda görüşünüze katılıyorum. Kumaş ve süngeri uzun süre dayanır gibi görünüyor. Birde bu koltuğun ortasındaki büyük boşluk biraz rahatsız ediyor, bel destek minderi o araya sıkışıyor. Yaslandığım zaman gıcırdama yapıyor yanında gönderdikleri yağı döküyorum gıcırdama geçiyor bir hafta sonra yine başlıyor anlamadım. Açıkçası çok kötü demek istemiyorum ancak tekrar alırmıyım kesinlikle almam. İki sene önce aldığım fileli koltukta halen ne gıcırdama ne amortisör sorunu var. Montajıda tek başına yapılacaksa hiç kolay değil.

Öncelikle hayırlı olsun, memnun olmanıza sevindim. Bende V4 modelini kullanıyorum. Alacaklar için kendi tecrübemi aktarayım. Benim ilk günden amortisörüm arızalı geldi çok sert şekilde iniyor ve kalkınca basınçlı tüp gibi fırlıyor. Firma ile telefonla görüştüm, sitelerinden form gönderdim. İki kere de video gönderin dediler gönderdim ve bana hiç dönüş yapmadılar. Bunun haricinde kumaş kalitesi konusunda görüşünüze katılıyorum. Kumaş ve süngeri uzun süre dayanır gibi görünüyor. Birde bu koltuğun ortasındaki büyük boşluk biraz rahatsız ediyor, bel destek minderi o araya sıkışıyor. Yaslandığım zaman gıcırdama yapıyor yanında gönderdikleri yağı döküyorum gıcırdama geçiyor bir hafta sonra yine başlıyor anlamadım. Açıkçası çok kötü demek istemiyorum ancak tekrar alırmıyım kesinlikle almam. İki sene önce aldığım fileli koltukta halen ne gıcırdama ne amortisör sorunu var. Montajıda tek başına yapılacaksa hiç kolay değil.
Boşluk kısmını unutmuşum haklısınız.

Hocam tam okuyamadım müsait bir zamanda okuyacağım. Sizin de bu şekilde sırt plastiğinizde çizikler var mıydı? İncelemede yazdıysanız kusura bakmayın.

Dosya Ekleri

• IMG_5069.jpeg
    IMG_5069.jpeg
    188,4 KB · Görüntüleme: 62
  • IMG_5067.jpeg
    IMG_5067.jpeg
    111,1 KB · Görüntüleme: 52
  • IMG_5068.jpeg
    IMG_5068.jpeg
    118,1 KB · Görüntüleme: 56
  • IMG_5066.jpeg
    IMG_5066.jpeg