Hayat Nasıl Var Oldu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dostum bu soru ve Big Bang teorisinin doğruluğunu tartışmak bilim bölümüne ait diye düşünüyorum.

Big Bang teorisi hakkında düşüncelerini açıklayıp, neden mantıklı gelmediğini tartışmak istiyorsan bilim bölümüne konu açmalısın bence. Alternatif teorileri paylaşırsan da kafandaki soruları azaltır ve en azından eleme yaparak sonuca daha kolay ulaşabilirsin.

Yaşamın başlangıcı hakkında bilimsel teoriler bir yana, kişisel fikirleri almak istiyor ve tahmin yürütelim, diyorsan burası doğru yer. :D

Peki yukarıda yazdıklarıma göre senin şimdi öğrenmek istediğin ne? Doğrudan bilimsel gerçeklere mi ulaşmak istiyorsun yoksa yaşamın başlangıcı hakkında kişisel ( bilimsel olmayan ) fikirleri duyup, mantık çerçevesi içerisinde beyin fırtınası mı yapmak istiyorsun?

Valla ben ruhani varlıklarla akraba olmak ve onlardan gelmek isterdim. İncelenmeye alındığımızda bir sürü değişik şeylerle karşılaşacaklar vesaire. :D Nasıl fantezi ama. :D

Sorduğu soru felsefi anlamda çöp bir soru anlatmaya çalışıyorum fakat kendisi art niyetli. Kabul et kardeşim haksızsın bu konuda. Sırf bu konuda haksızsın diye ateizm çökmedi ya.

Verdiğin cevap çok saçma geliyo tanrıya inanmadığımdan sonsuzluğa sahip bi tanrıya inanıyorum diyosun buna inanmıyorum bana anlatamıyosun ne kadar anlatmak istesen de önce tanrıya inanmam lazım bu söylediklerinin bana mantıklı gelmesi için. :)

Verdiğin cevap çok saçma geliyo tanrıya inanmadığımdan sonsuzluğa sahip bi tanrıya inanıyorum diyosun buna inanmıyorum bana anlatamıyosun ne kadar anlatmak istesen de önce tanrıya inanmam lazım bu söylediklerinin bana mantıklı gelmesi için. :)

Arkadaş o zaman sorun Allah bu kadar gezegeni yaratmakla israf etmiş olmuyor mu değil Allah’ın varlığının delilleri neler olmalı.

Bigbang teorisine inanmak daha mantıklı geliyo bana. Ayrıca bu şu soruya çıkıyor Allahı kim yarattı?

Bence asıl soru Allah bizi neden yarattı olmalıydı. Çünkü bunun mutlaka bir amacı olmak zorunda. Eğer bi amacı yoksa o zaman biz zevk olsun diye yaratıldık. Eğer bur amacı yoksa biz Allah'ın sadece oyuncaklarıyız. Bu arada ateist falan değilim :)

Bigbang teorisine inanmak daha mantıklı geliyo bana. Ayrıca bu şu soruya çıkıyor Allahı kim yarattı?
Ben de onu çok düşündüm. O kadar gücü olan bir tanrı nasıl var oldu?
Lakin araştırma sonucu şöyle bir şey buldum.
3 sayısını 3 tane 1 oluşturur, 2 sayısını 2 tane 1 oluşturur. Peki ya 1 sayısını? 1 zaten vardır. Mantıklı bence.

Abiyogenez ve evrim.
Canli cesitliliginin nasil oldugu konusunda daha net bir fikri var insanoglunun ama ilk canlinin nasil ortaya ciktigi konusu cok daha muamma.
Evrim teorisi, abiyogenezden cok daha koklu ve oturmus bir teori.
Bir tanrinin yaratmis olmasi gibi durum soz konusuysa, o halde "nasil" sorusunu sormak anlamsizlasiyor. Yaratmis ve olmus seklinde noktalaniyor ve aslinda hic bir seyi cevaplamiyor bu.
Yukarida bilim bolumune acmalisin diyen arkadasa katiliyorum, bu mevzu felsefi bir konu olmaktan cok bilimsel bir konu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı