Hayat pahalılığı

Kardeşim benim anlatmaya çalıştığım şey arkadaşlarımla neden istediğim zaman yemek yiyemiyorum kahve içemiyorum neden bunları yapmak için bir şeylerden feragat etmem gerekiyor sence biz bunları hak etmiyor muyuz bu kadar değersiz miyiz Amerika'daki gençlerin bizden ne farkı varda bu kadar refah seviyesi yüksek yaşıyorlar.

Buna bir şey demediğimi söyledim zaten. Yapacağımız bir şey yok şu anlık diyorum, ben de hiç memnun değilim bu durumdan.

Bence yanlış düşünüyorsunuz. Dışarıda bir kahve içmek, bir kafede oturup sohbet etmek, bir sinemaya gitmek lüks olmamalı.
Evden getirmek, dışarıda bir şeyler yiyip içmemek bunlar tasarruf anlamında güzel şeyler ancak bu tercih olmalı mecburiyet değil. Dışarıda bir tavuk döner yemek bile lüks hale geldi halbuki tavuk döner ucuz olduğu için yediğimiz, esasen yüzüne bakmayacağımız bir şeydi. Şimdi o bile lüks oldu.
Yani tasarruf, kemer sıkma bunlar çözüm değil. Bunlar keyfi yapılabilir daha çok para biriktirmek için v.b ama bugün bir öğrenci, bir çalışan ağız tadıyla kafeye gidip kahve içemiyorsa burada bir yanlış var demektir.
Evet sorun var zaten. Gençliğimizi yaşayamıyoruz. Bunların sorumlusu kendimiz olmadığımız için tasarruf yapmayı tercih ediyorum.

Son düzenleme:
Daha iyi olacağı kesin Ali. Trollüğü bırakıp doğru konuşmaya ne dersin?

Taraf tutmuyorum açıkçası şu anda kime versem boşa gidecekmiş gibi geliyor. Kendim aday olacağım Technopat'tan 10000 oy gelse okuldan vs 1000 oy toplasam akrabalar falan desek 15000 civarı oyum var zaten.

Buna bir şey demediğimi söyledim zaten. Yapacağımız bir şey yok şu anlık diyorum, ben de hiç memnun değilim bu durumdan.

Aynı fikirdeyiz. Yapacak bir şey yok herkes kendini kurtarmalı.

Sesini çıkartmazsan hep böyle devam eder! Avrupa ile farkımız bu... TRde sesini çıkartıp hakkını ararsan anında ya terrorist olursun yada provokatör:)

11_2022_08112022_avrupa1120.jpg

Verin kardeşinize yetkiyi görün etkiyi, şu an o etkiyi görüyorsun kendi düşen ağlamaz.
Walla pek ağlayanı göremedim ben...gördüklerim hep küfür ediyor 🤔 Değişim var mı desek?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı