Hayatı minimalize etmek

bursali

Hectopat
Yer
Bursa
Günün 24 saatinin en az 12 saatini bilgisayar başında geçiren biriyim. Hayatımı teknolojik aletler konusunda daha minimal hale getirmek istiyorum. Akıllı telefon konusunda zaten çok işim olmadıkça bakmıyorum yani ekran sürem o kadar da uzun değil, ama yine de akıllı telefon kullanmaya da ara vermek istiyorum. Bunun için BlackBerry model tuşlu telefonlara göz atmaya başladım.

Hayatı minimalize etmekten kastım güncel teknolojik aletleri hayattan tamamen çıkarmak değil, mobil bankacılık gibi ve diğer işler için akıllı telefonumu hazırda bulunduracağım. Sadece gün içerisinde yanımda dolaştırmayı planlamıyorum. Müzik dinlemek için çekmekcemden eski MP3 çalarımı ve kablolu kulaklıklarımı buldum.

Aslında o telefondan da müzik dinleyebilirim fakat her ne kadar tuşlu telefon da olsa ekran başında geçirdiğim süreyi yok edecek seviyede azaltmak amacında olduğum için MP3 çalar kullanma fikrine sıcak bakıyorum. Bilgisayar konusunda okuduğum bölüm grafik tasarımı olduğundan kullanmayı direkt olarak bırakamam ama gün içeriisnde geçirdiğim vakti azaltarak ilerleyeceğim.

Sizce bu nasıl bir plan, hayat tarzımı bu yönde şekillendirmek mantıklı mı? Sizin düşüncelerinizi de bekliyorum.

Geri
Yukarı