Hayatım boyunca hiç sosyal ortamlara girmedim, sizce garip mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Zayıf olmak suç mu? Söyleyiniz. Kendi adıma söyleyeyim, ben dış görünüşe bakmam. Önemli olan insanlık. Zayıf olun, şişman olun; ne fark eder? Sonuçta insan değil misiniz?
Şöyle olmak suç mu böyle olmak suç mu gibi şeyler pek işlemiyor. Ben bile memnun değilken hiç işlemez. Sorunu çözecek duruma gelmeden asosyalliğe devam edeceğim.

Belirtmedim öyle bir şey. Ben ne diyorum sen ne diyorsun, neyse.
Abi çözüm odaklı birşey tavsiye etmemişsin demekki.
Sorun şu ki, arkadaşı yok arkadaşın.

@Asosyal Necmi Peki, size 1000 TL para versem bu parayı nasıl degerlendirirsiniz?

İnternette blog falan açardım, hem para kazandırma ihtimali olurdu, hem de yazma hobisi olurdu. Bi denemiş olurduk. Spora falan giderdim, kılık kıyafet alırdım. Telefona sim kartı alırdım. Geri kalanı internetteki işlere harcardım. Düzenli para olsaydı daha iyi sonuç verirdi tabi hem daha çok bir şeyleri denemiş olurdum hem de bazı şeylerin devamı gelirdi.
Sorun değil reis.

@Asosyal Necmi Boyunuz kaçtı?
175 falan sanırım, ölçmedim.
Ben ilk yazdığını okudum belirtmemiş arkadaşı olmadığını. Sonrasını takip etmedim.
Arkadaş en son 10 - 11 yaşında vardı.

Abi çözüm odaklı birşey tavsiye etmemişsin demekki.

İnternette blog falan açardım, hem para kazandırma ihtimali olurdu, hem de yazma hobisi olurdu. Bi denemiş olurduk. Spora falan giderdim, kılık kıyafet alırdım. Telefona sim kartı alırdım. Geri kalanı internetteki işlere harcardım. Düzenli para olsaydı daha iyi sonuç verirdi tabi hem daha çok bir şeyleri denemiş olurdum hem de bazı şeylerin devamı gelirdi.
Evet, çözüm odaklı bir şey belirtmedim, lakin diyorum ki konuda aşırı fazla "para lazım vesaire" şeyler yazmışsın, mutlu olmak için para gerekmiyor bunu anlatıyorum. Neyse güzel kardeşim sonuçta "çok kafana takma"ya getiriyorum, iyi geceler dilerim.

Şöyle olmak suç mu böyle olmak suç mu gibi şeyler pek işlemiyor. Ben bile memnun değilken hiç işlemez. Sorunu çözecek duruma gelmeden asosyalliğe devam edeceğim.
Siz her şeyi kesip atıyorsunuz. Neden çaresiz zannediyorsunuz her şeyi? Tek ölüme çare yok. Cemal Süreya'nın bir sözü vardır: "Umutsuzluğun içinde umut vardır". Daha çok gençsiniz, böyle yapmayın. Pişman olacaksınız. Hayat devam ediyor.

İlla orada burada gezmenin hali yok. Arkadaşlarını eve çağırıp takılabilirsin.

Ama biraz da sana kalmış bir şey. Sen seviyor musun böyle şeyleri? Ben arada sinema için çıkarım dışarıya. O an yemek falan yerim. AVM'yi turlarım falan sonra geri dönerim.
Eve çağıracak arkadaş yok. Sinemaya gidecek para da yok. En büyük sosyal hobim dışarıda boş boş dolanıp millete bakmak, sonra moralim bozulur eve gelirim. Kısa süreli bir depresyon yaşarım.
Evet, çözüm odaklı bir şey belirtmedim, lakin diyorum ki konuda aşırı fazla "para lazım vesaire" şeyler yazmışsın, mutlu olmak için para gerekmiyor bunu anlatıyorum. Neyse güzel kardeşim sonuçta "çok kafana takma"ya getiriyorum, iyi geceler dilerim.
Abi bu lafları biliyorum "para mutluluk getirmiyor", "parasız da mutlu olunur" parayla mutlu olamayan adam doyumsuzdur, kaldır çöpe at. Parasız mutlu olanın da şanslı bir hayatı vardır, keşkeleri yoktur. Sanki şuraya milyoner olmalıydım falan yazdık. 0₺ ile kim mutlu olabilir ya?

Senden şunun cevabını bekliyorum. Bu durum hakkında tam olarak ne istiyorsun? Bir türlü anlayamadım çünkü ne istediğini.

Eve çağıracak arkadaş yok. Sinemaya gidecek para da yok. En büyük sosyal hobim dışarıda boş boş dolanıp millete bakmak, sonra moralim bozulur eve gelirim. Kısa süreli bir depresyon yaşarım.

Abi bu lafları biliyorum "para mutluluk getirmiyor", "parasız da mutlu olunur" parayla mutlu olamayan adam doyumsuzdur, kaldır çöpe at. Parasız mutlu olanın da şanslı bir hayatı vardır, keşkeleri yoktur. Sanki şuraya milyoner olmalıydım falan yazdık. 0₺ ile kim mutlu olabilir ya?
Şükür etmeniz lazım. Sizden daha kötü olanlarda vardır. Düşünün...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı