Hayatıma nasıl yön verebilirim?

Mckellen

Hectopat
Daha fazla  
Bu aralar psikolojik bir sorunum var gibi hissediyorum. Hayattan bıktım geleceğe kaygım var. Her şeyin farkındayım ders çalışmam gerek ama yapamıyorum. Dikkatim dağılıyor eskiden böyle değildim. Not ortalamalarım hep yüksekti son 2 seneye kadar. İlk olarak düzeltmem gereken derslere odaklanarak çalışmak olabilir. Lise'yi bitirdikten sonra üniversitesi'ye yurtdışında okumak istiyorum ama bunu da nasıl yaparım bilmiyorum. Aşamalar nasıl ilerliyor nerelerden izin almam gerek bilmiyorum. En önemlisi de para tabii ki. Dolar bu kadar yüksek iken yurtdışın da nasıl okurum bilmiyorum. Burs kazanmam gerekecektir. Lise 3 sayısal sınıfındayım. Bana yol gösterebilir misiniz? Çökmüş durumdayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yabancı üniversitelere girmek için sat ve act sınavlarına girilir. Bu sınavlardan önce dil sınavına da girmek gerekir. Ayrıca 3-4 ayda bir adet yapılması gibi avantajları da var. Ama ingilizcenizin üst düzey olması lazım. Bilhassa İngilizce matematik sorular sorulması dolayısıyla çalışmak lazım olduğunu düşünüyorum. Okul rehberliğinizden sınav detaylarını öğrenerek son sene kayıt yaparak giriş hakkı kazanabilirsiniz kaldı ki emin çalışmalarla giderek başarabileceğinizi düşünüyorum. Hayattan size bol şans vermesini diliyorum. Esen kalın.
Edit: Act veya sat sınavına girilir. Amerika birleşik devletleri'nde üniversite kabulleri için kullanılan standart bir testtir. Özel üniversiteler içindir.
Sat ise devlet üniversiteleri içindir. Seçiminizi buna göre yapın.

Tamamen senle aynı durumdaydım, kendinize bir program yapmalısınız hocam ders çalışma isteğinizin gelmesi için yanınıza sevdiğiniz atıştırmalıklar veya içecek alabilirsiniz. Arkadan hafif sesle şarkı da açabilirsiniz ama programa uyun böylece hayatınız düzene girer.

Yeni konular

Geri
Yukarı