Hayatımdan umudum yok

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Docthirst

Kilopat
Daha fazla  
Yaşım 20 birkaç ay sonra 21 olacağım. Üniversiteye yeni başlıyorum. Daha hiç sevgilim olmadı. Kilo aldım. Saçlarım dökülüyor. Kendimden ya da geleceğimden umudum yok. İngilizcem A2 var ya da yok. Herhangi bir becerim yok. Ailem dışında yaşamak için sebebim yok. İleride bir şeyler başaracağıma dair de bir inancım yok. Yaşım da gidiyor sizce ne yapmalıyım sizde durumlar nasıl?

Bak kankam,

Bende senin gibi düşünüyordum. Anladın sen ne düşündüğümü. Ama sonunda Cehenneme gideceğimi bildiğim için vazgeçtim. Cehennem sıcaktır bilgin olsun.

Her şeyi cennet/cehennem diye ayrılması aşırı saçma. Sana gelecek tüm şansları kaçırmış olursun belki ilerde çok güzel biriyle evleneceksin. İntihar etmek demek verilen zorlukları/başarıları/şansları reddetmek demektir.

Her şeyi cennet/cehennem diye ayrılması aşırı saçma. Sana gelecek tüm şansları kaçırmış olursun belki ilerde çok güzel biriyle evleneceksin. İntihar etmek demek verilen zorlukları/başarıları/şansları reddetmek demektir.
Hocam intihar büyük günah. Ayrıca dediğiniz doğru. Mücadele etmek gerekir.

Sevgilinin olmaması ya da kilo almanın bir kusurunu göremiyorum. Sevgili dediğiniz nedir hocam? Yani nefes almaktan çok daha mı önemli bir şey? Gelecekten neye karşı isteğiniz varsa kendinizi ona bükmelisiniz ve çalışmalısınız. Insan uğraşmazsa sıkılır. Biliyorum, iş imkanları falan biraz sıkntılı ama sen baştan pes etme. Dene, olmazsa eyvallah dersin olur, biter. Yapacak bir şey yok. Hayat, şansa bırakılmamalı.
Ve son olarak...
"Sen, aklına koyduğun her şeyi başarırsın çünkü senin inanılmaz bir gücün ve sevgin de varrrr."

Yaşım 20 birkaç ay sonra 21 olacağım. Üniversiteye yeni başlıyorum. Daha hiç sevgilim olmadı. Kilo aldım. Saçlarım dökülüyor. Kendimden ya da geleceğimden umudum yok. İngilizcem A2 var ya da yok. Herhangi bir becerim yok. Ailem dışında yaşamak için sebebim yok. İleride bir şeyler başaracağıma dair de bir inancım yok. Yaşım da gidiyor sizce ne yapmalıyım sizde durumlar nasıl?
Hocam elbet sizinde hayat arkadaşınız olur. Kilo verebilirsiniz spor ile. Saç dökülmesine karşı olan şampuan kullanabilirsiniz. Kendinize güvenmezseniz zaten yapacaksanız da yapamassiniz kendinize güvenin azimli olmaya çalışın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı