Hayatımı değiştiriyorum

berkanrekt

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, canı sıkılanlar için bir yazı yazmak istedim. Benim de canım sıkıldığı için yazıyorum. Öncelikle hayatım boyunca, kendi düzeni olmayan, kilolu, uzun boylu, saçı dağınık, terden geçilmeyen, ezik birisiydim. Liseye geçtiğimde yaklaşık 195 boylarında 140 kiloydum. Spor ile birlikte kilo vermeye başladım. Aktivitelerim, hayatım, arkadaşlarım, ortamlarım gayet iyi oldu. Yaklaşık 115 kiloya kadar düştüm sonrasında her şey iyiyken bir anda corona virüs patladı ve karantina süreci boyunca 50-60 kilo aldım. Tabii bu süre içerisinde o kadar içime kapanık oldum ki babamla dahi çok nadir konuşuyordum. Banyo yapmıyordum, dışarı çıkmıyordum, kimseyle konuşmuyordum, hiçbir şey yapmıyordum. Sadece yaptığım tek şey sabahtan akşama CS:GO oynamaktı. Hayatım çok kötü bir çukura düşmüştü ve nasıl çıkacağımı bilemediğim için hepten salmıştım. Artık kendimden iğreniyordum aynaya her baktığımda yumruklayasım geliyordu, okullar açıldığında yaklaşık iki buçuk yıldır sevdiğim kızı görmeye başladım. Hayatımda kendimden bu kadar utanmamıştım bu kadar iğrenmemiştim bu kadar nefret etmemiştim. Bir süre daha böyle devam ettikten sonra bir anda çok mucizevi bir ışığa kapıldım. Sanki beni bu çukurdan çıkartmak için gelmiş bir yardım helikopteriydi, bu helikopter ise Türkçe rap idi. Kendime çekidüzen vermeye başladım. Spora başladım, kilo vermeye başladım. Birkaç ay öncesinde bir karar ile bütün hayatımı değiştirdim. Arkadaşlarımı, ilgi alanlarımı, görüşlerimi, karakterimi, düşüncelerimi, fikirlerimi aklınıza gelebilecek her şeyi daha medenice ve daha düzgün yapmaya başladım. Bu işe başladığımda 196 boylarında 163 kilo bir bireydim. Şu an 198 boyunda ve 135 kiloyum. Sadece kendimi geliştirmeye odaklandım ve gerçekten kimse umurumda değil, sevdiğim kız ile daha düzgün konuşmaya başladık, daha güzel, daha medeni muhabbetler etmeye başladım. Mizahımı geliştirdim, değiştirdim. Saç stilimi, gülüşümü, hareketlerimi, konuşmamı değiştirdim. Artık yakın zamanda hoşlandığım kız ile konuşacağım. Onu gerçekten sevdiğimi, tipinden veya başka bir şeyden değil de karakterini, düşüncelerini sevdiğimi ve gerçekten sevdiğimi söyleyeceğim bir kafe de oturmuş vaziyette. Eziklik psikolojinden sıyrılmış ve kimseye muhtaç olmayan birey oldum. Benim hikayem bu kadardı arkadaşlar, okuduğunuz için teşekkür ederim. Belki çok karmaşık olmuş olabilir, belki çok ergence olmuş olabilir, belki de çok saçma olmuş olabilir. Bunlar benim dışa dökmek isteyip de içimde sakladığım birkaç paragraftı. Kendimi geliştirdikçe ekleme yapabilirim. Birkaç hedefim var yapabilirsem mutlaka ekleyeceğim. Hoşça kalın ve şunu da unutmayın, eğer ki monoton ve iğrenç bir hayatınız var ise değiştirin, geliştirin ve her zaman daha iyi olmaya çalışın. Eziklik psikolojisinden çıkın ve kendinizin değerini bilin sizin için en değerli şey sizsiniz. Hayırlı geceler. Düşüncelerinizi eklemeyi unutmayın, düşünceleriniz benim için çok önemli, teşekkür ederim. "yaşamamın tek sebebi belki de hiphop"

Ben de beni reddeden bir kız sonucu saç + 13KG verdim. O adımlarımdan sonra özgüvenim de arttı çok kızla konuştum ama hiç birisi kafama uymadığı için çıkmadım. Gerçekten insan kendine değer verince her şey değişiyor haklısınız. Hatta saçım yüzüme öyle özgü ki snapchat'te bile yok.

Karantina benim de hayatımı değiştirdi ve sanırım korona bittiği zaman karantina döneminin bana kattığı güzel şeyleri hatırlayacağım. Ben de kendi karantina hikayemi anlatayım :)

Karantinadan önce genellikle yıllardır piyasada olan, en çok dinlenen rapçileri dinlerdim. Karantina zamanında bol bol boş vaktim olunca, adını duyup, hiçbir şarkısını dinlemediğim rapçileri de dinlemeye başladım. Karantina öncesinde Kick Boks'a başlamayı çok istiyordum ama ailemi bir türlü ikna edememiştim. O zamanlar çok kavgacı bir tip olduğum için, ailem göndermiyordu. Karantinada YouTube'da gezinirken adını 2 - 3 senedir duyduğum fakat hakkında hiç bilgi sahibi olmadığım Wing Tsun ile karşılaştım. Hareketleri oldukça ilgimi çekti ve ileri seviyelerde sopa ve bıçağa karşı savunma olduğunu da öğrenince iyice ilgimi çekti. Kick Boks'ta müsabık bir sporcu olunca sokakta dövüşmenin ceza sebebi olduğunu da biliyordum, o yüzden Wing Tsun'a başlamak istedim. Aileme bayağı ısrar ederek 17 Eylül 2020'de Wing Tsun'a başladım. O sırada babam da Ağrı'da bir firmanın yemeklerini yapıyordu ve gelince bana bilgisayar alacağını söylemişti. Babam Ankara'ya gelince bilgisayar için bayağı ısrar ettim :')

Karantinadan önce eve girmezdim, karantinadan sonra dışarı çıkmaz oldum. 13 kilo aldım. Sığ düşüncelerimden kurtuldum, insanların görüşlerine saygı duymayı öğrendim. Karantinadan önce beni sevmeyen ama benim sevdiğim bir kız vardı, ondan vazgeçtim. Basit olaylardan dolayı kavga çıkarmayı bıraktım. Lise bitince okulu bırakıp, işe girmeyi düşünüyordum. Şimdi üniversite sınavı için hazırlanıyorum. Çevremdeki eski beni yansıtan insanlardan uzaklaştım, 10 yıllık arkadaşımdan bile.

Eskiden hayatımı pek sevdiğimi söyleyemeyeceğim ancak çevremde çok insan vardı. Şimdi çevremde daha az insan var ama çoğunluğu kendini geliştiren, kişisel gelişime önem veren insanlar. Eski çevremde küfürsüz cümle kuramazken, yeni çevrem oldukça saygılı insanlardan oluşuyor. Zamanla bu şekilde hayatı daha çok sevdiğimi fark ettim, eskiyi düşünmek bile istemiyorum. O zamanlar kişisel gelişime zerre kadar önem vermeyen, hayatı boşuna yaşayan biriydim. Hayatta hiçbir amacım yoktu. Şimdi hayallerim var, mümkün olduğunca kişisel gelişime önem veriyorum. Atladığım çok şey var ancak her şeyi anlatmak o kadar kolay değil :) Yazının çok karışmaması için bilerek atladım bazı şeyleri ama ona rağmen biraz karışık oldu.

Karantina benim de hayatımı değiştirdi ve sanırım korona bittiği zaman karantina döneminin bana kattığı güzel şeyleri hatırlayacağım. Ben de kendi karantina hikayemi anlatayım :)

Karantinadan önce genellikle yıllardır piyasada olan, en çok dinlenen rapçileri dinlerdim. Karantina zamanında bol bol boş vaktim olunca, adını duyup, hiçbir şarkısını dinlemediğim rapçileri de dinlemeye başladım. Karantina öncesinde Kick Boks'a başlamayı çok istiyordum ama ailemi bir türlü ikna edememiştim. O zamanlar çok kavgacı bir tip olduğum için, ailem göndermiyordu. Karantinada YouTube'da gezinirken adını 2 - 3 senedir duyduğum fakat hakkında hiç bilgi sahibi olmadığım Wing Tsun ile karşılaştım. Hareketleri oldukça ilgimi çekti ve ileri seviyelerde sopa ve bıçağa karşı savunma olduğunu da öğrenince iyice ilgimi çekti. Kick Boks'ta müsabık bir sporcu olunca sokakta dövüşmenin ceza sebebi olduğunu da biliyordum, o yüzden Wing Tsun'a başlamak istedim. Aileme bayağı ısrar ederek 17 Eylül 2020'de Wing Tsun'a başladım. O sırada babam da Ağrı'da bir firmanın yemeklerini yapıyordu ve gelince bana bilgisayar alacağını söylemişti. Babam Ankara'ya gelince bilgisayar için bayağı ısrar ettim :')

Karantinadan önce eve girmezdim, karantinadan sonra dışarı çıkmaz oldum. 13 kilo aldım. Sığ düşüncelerimden kurtuldum, insanların görüşlerine saygı duymayı öğrendim. Karantinadan önce beni sevmeyen ama benim sevdiğim bir kız vardı, ondan vazgeçtim. Basit olaylardan dolayı kavga çıkarmayı bıraktım. Lise bitince okulu bırakıp, işe girmeyi düşünüyordum. Şimdi üniversite sınavı için hazırlanıyorum. Çevremdeki eski beni yansıtan insanlardan uzaklaştım, 10 yıllık arkadaşımdan bile.

Eskiden hayatımı pek sevdiğimi söyleyemeyeceğim ancak çevremde çok insan vardı. Şimdi çevremde daha az insan var ama çoğunluğu kendini geliştiren, kişisel gelişime önem veren insanlar. Eski çevremde küfürsüz cümle kuramazken, yeni çevrem oldukça saygılı insanlardan oluşuyor. Zamanla bu şekilde hayatı daha çok sevdiğimi fark ettim, eskiyi düşünmek bile istemiyorum. O zamanlar kişisel gelişime zerre kadar önem vermeyen, hayatı boşuna yaşayan biriydim. Hayatta hiçbir amacım yoktu. Şimdi hayallerim var, mümkün olduğunca kişisel gelişime önem veriyorum. Atladığım çok şey var ancak her şeyi anlatmak o kadar kolay değil :) Yazının çok karışmaması için bilerek atladım bazı şeyleri ama ona rağmen biraz karışık oldu.
Hocam seninle aynı hayatı paylaşmışız. Helal olsun hocam vallaha.

Hayırlı olsun hocam. Başarıların her daim seninle olsun, emek verdikten sonra olmayacak bir şey yoktur yeter ki sen iste. Olmaz demeyenleri umursamamak lazım onlar kendileri gibi herkes yıkılmak üzere olan bir bina gibi olsun isterler.

Başarılar, umarım istediklerini gerçekleştirirsin.

Teşekkürler hocam.

Hayırlı olsun hocam. Başarıların her daim seninle olsun, emek verdikten sonra olmayacak bir şey yoktur yeter ki sen iste. Olmaz demeyenleri umursamamak lazım onlar kendileri gibi herkes yıkılmak üzere olan bir bina gibi olsun isterler.

Öncelikle teşekkür ederim hocam. Gerçekten öyle, ben spora ilk başladığımda bir kız "bu spora başlamış halin mi?" diye aklın sıra espriler yapıyordu. Şu an spordan story atmamı bekliyor mesela, bakış açışı çok önemli bir insan her şeyi yapabilir. Mesela sen, çok uğraşsan neden uçan arabayı yapamayacaksın? Veya başka şeyi yapamayacaksın?

Bende zamanın da oyun bağımlısıydım ve uzun bir süredir yenmiş durumdayım. Sana tek ve en önemli önerim; kitap oku. Okuyacağın kitaplar da yüz temel eser gibi okunması gereken kitaplar olsun. Günde 10 sayfa okusan bile yeter. Okudukça daha farklı bir insan olacaksın. Başarıların daim olsun.

Bende zamanın da oyun bağımlısıydım ve uzun bir süredir yenmiş durumdayım. Sana tek ve en önemli önerim; kitap oku. Okuyacağın kitaplar da yüz temel eser gibi okunması gereken kitaplar olsun. Günde 10 sayfa okusan bile yeter. Okudukça daha farklı bir insan olacaksın. Başarıların daim olsun.
Evet, kitap okumak çok ama çok önemli. Ben de yavaştan başladım okumaya, artık oyun bile oynamıyorum. Sadece çok çok çok fazla müzik dinliyorum bilgisayar başında.

Geri
Yukarı