Hayatımı nasıl güzelleştirebilirim?

Burda kimse islamı yaymaya çalışmıyor. Dinine bakın, DİN tarafında huzur bulan insan onu önerir, psikolojik destekte huzur bulduğum için ben de onu önerdim. Ne var bunda ?
Saçma çünkü. Lol oyna diyen arkadaşın dediği ne kadar saçmaysa bu da aynı oranda saçma. Çocuğun sorunu belli bunu oyun falan çözmez. Kalıcı olarak çözecek şeye ihtiyacı var arkadaşın. Yoksa ben de müzik dinlemeyi tek başıma yürümeyi falan huzur verici buluyorum ama önermedim. Çünkü dışarıda 2 saat yürürsün eve gelirsin yine kavga bağırış çağırış. Din de oyun da bu sorunu çözemez. Anlatmaya çalıştığım nokta o.

Saçma çünkü. Lol oyna diyen arkadaşın dediği ne kadar saçmaysa bu da aynı oranda saçma. Çocuğun sorunu belli bunu oyun falan çözmez. Kalıcı olarak çözecek şeye ihtiyacı var arkadaşın. Yoksa ben de müzik dinlemeyi tek başıma yürümeyi falan huzur verici buluyorum ama önermedim. Çünkü dışarıda 2 saat yürürsün eve gelirsin yine kavga bağırış çağırış. Din de oyun da bu sorunu çözemez. Anlatmaya çalıştığım nokta o.
2 saat sonra eve geleceğini bildiğin için o evde 2 saat daha aynı şeye mağruz kalmayı ve az da olsa o huzurdan mahrum kalmayı tercih etmek saçmalık olur. Hayatını güzelleştirmesi için, kötüleştiren şeylerden uzak kalması, gözardı etmesi veya destek alması başlangıçtır.

2 saat sonra eve geleceğini bildiğin için o evde 2 saat daha aynı şeye mağruz kalmayı ve az da olsa o huzurdan mahrum kalmayı tercih etmek saçmalık olur. Hayatını güzelleştirmesi için, kötüleştiren şeylerden uzak kalması, gözardı etmesi veya destek alması başlangıçtır.
Elbette öyledir. Ama bunlar arkadaşın istediği şeyler değil. Çocuğa kitap bile okumak yasak. O yüzden saydığımız yöntemler işe yaramaz malesef. Kökünden çözmesi gerekiyor. O da ancak kendini ezdirmezse olacak iş. Ailesi iyi alışmış arkadaşı ezmeye. Laf etmedikçe tepesine çıkmışlar. Önce bunu çözmeli. Sonrasına bakacak artık. Ya da evden gidecek ki o da zor gibi.

Elbette öyledir. Ama bunlar arkadaşın istediği şeyler değil. Çocuğa kitap bile okumak yasak. O yüzden saydığımız yöntemler işe yaramaz malesef. Kökünden çözmesi gerekiyor. O da ancak kendini ezdirmezse olacak iş. Ailesi iyi alışmış arkadaşı ezmeye. Laf etmedikçe tepesine çıkmışlar. Önce bunu çözmeli. Sonrasına bakacak artık. Ya da evden gidecek ki o da zor gibi.
Ailesi tamamen suç işliyor açıkça. Kesinlikle polise gitmeli.

Anlamadım forum islamofobi yuvası mı oldu? Konu sahibi öneriler istemiş ve diğer insanlar belki kendi hayatlarında yapmaktan mutluluk duyduğu şeyleri yazmış. Bu yorumların hepsine neden beğenmedim ve haha atılmış. Konu sahibi birine önerileri için teşekkür etmiş. Arkadaşlar akıl sağlığınıza yazık bu kadar toksik olmak biraz rahat yaşayın şu hayatı. Belki gerçekten önerilen şey ile daha huzurlu olacak bunu kimse bilemez.

Ha bir de onların tamamına haha ve beğenmedim atıp önerdiğiniz şeylerin sıradanlığı komik. Biri çıkar LoL oyna oyun oynar der. Biriniz gym önerisi yapar diğer yemek. Siz nasıl bunları normal görüp önerebiliyorsanız. O kullanıcıların önerilerinde gülünecek ya da beğenmeyecek bir şeyler bulmanız mantıklı değil. O zaman herkes kendi hayatında uygulamadığı *farklı* bulduğu her şeye beğenmedim haha atsın şu forumda.

Adamsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elbette öyledir. Ama bunlar arkadaşın istediği şeyler değil. Çocuğa kitap bile okumak yasak. O yüzden saydığımız yöntemler işe yaramaz maalesef. Kökünden çözmesi gerekiyor. O da ancak kendini ezdirmezse olacak iş. Ailesi iyi alışmış arkadaşı ezmeye. Laf etmedikçe tepesine çıkmışlar. Önce bunu çözmeli. Sonrasına bakacak artık. Ya da evden gidecek ki o da zor gibi.

Anadolu lisesi deyim. Son sınıfım. Evden gitme gibi şeylere hiç bulaşmak istemiyorum olay daha da büyümesin diye. Ben biraz chill takılan biriyim. Böyle olaylar sadece tartışma yaratır ki benim en son isteyeceğim şey. Şu an bir arkadaş grubu veyahut kız arkadaş edinip, kütüphane veya ailem evde yokken ders çalışmak en mantıklısı. Ben sadece kendi açımdan değil her açıdan en yararlı çözümü seçmek zorundayım. Polise git, aileni şikayet gibi şeylerin sonu emin olun kavga, gürültüden daha fazlasına sebep olmaz. Onun dışında bursluluk kartım ile gym e gitmeyi planlıyorum. Çelimsiz görünüyorum ama dediğiniz gibi artık ezilmek de istemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı