Hayatın Amacını Buldum!

Haklı mı?

• Evet

• Hayır

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
İnsanlar yaşamaya programlanıp, ölmeye mahkum edilmiş biyolojik makinelerdir.

Ayrıca her insan kendini tanrılaştırma küstahlığında bulunan, bana göre iğrenç bir varlıktır.

Hayvanları katleden, kendini her şeyden üstün gören, düşünme yetisini kısıtlayan, başka bir insanın nasıl yargılanacağını seçen bir varlıktır.

Her neye inanıyorsanız inanın, bana göre cennete gidebilecek insan yoktur, aşırı büyük bir kısmı sözde "Ben Müslüman'ım!" diyen kitleden oluşur.

Ben de insanım, iğrenç olmadığımı söylemiyorum.
(!)
Herkesi kendiniz gibi sanmışsınız.

1613974025948.png

Şimdi Müslümanım diye geçinip, her türlü pisliği yapanlara mı sallıyor, yoksa ateistlere mi :D?

Boş konu, komik bile değil. Böyle işlerin şakası olmaz, sosyal medya beyin yıkıyor yine.
Ateist arkadaşlarımıza sallamıyor ilk dediğiniz gibi yapanlara diyor :D Ama bu konuyu açan kişi yaratıcının bile işine karışıyor çok boş bir konu.

Vov, demek felsefeye soyunmaya başladın aydın dostum.

Forumdan da koyun olmayıp, sürü başının rotasızlığında telef olmayacak, aydın iki üç birey çıkıyormuş vesselam.

Şaka bir yana hiç mi hiç olmamış.

Yazınızı çok derin sanmışsınız; ama o kadar sığ ve basit ki... İyi bir lisanla dillendirilmesi daha etkili kılabilirdi. Felsefenize dahil edebilecek ikna edici bir hipotez ya da imge göremedim. Olmamış maalesef. "Sözde Müslümanım" diye geçinen bireyleri daha iyi ve akılcı bir şekilde nedenleriyle iğneleyip; en azından öne sürdüğünüz felsefenin, ikna kabiliyetini bir nebze de olsa yüksek tutmaya çalışabilirdiniz. Vasat bir konu entry'si.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı