Hayatın Bug'ını buldum

Makaleler
20
Yer
Nordschleife
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Şimdi ben bir ürün sipariş ediyorum. Birkaç gün sonra X bir kargo şirketi kargomu eve getirmesi gerekiyor normalde. Ancak uzun süre gelmiyor. Kargo takibine baktığım zaman kargonun postanede beklediği görüyorum. Sinirli bir şekilde evden çıkarken kargo şirketinin bıraktığı notu görüyorum (kapıya yapıştırıp gittikleri kağıt). Kağıtta evde olmadığım yazıyordu ve postaneden kargomu almam gerektiği yazıyordu. Ancak kağıttaki zaman ve tarihte evdeydim. Hatta şahitlerim var. Şimdi kargocuya göre evde değilim ancak aynı zaman diliminde kendim evdeyim ve çevremdekiler de evde olduğumu biliyor. Ben nasıl hem var olup hem yok olabiliyorum? Süperpozisyon denilen olay gerçekleşmiş olabilir mi? Süperpozisyon olayının gelişmesi neredeyse imkansız. Yüksek kütleli ve 1mm boyuttan daha büyüğüm yani kuantum fiziği bana işlememesi gerek. Ya da ben 4 boyutlu bir varlığım ve 3. boyutta yer değiştirerek hem evde olup hem evde olmadığım izlenimini verebiliyorum. Ancak 4. boyutu göremiyorum. Ben hem evde olup hem de nasıl olmayabiliyorum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kargoyu falan merkezde mi unutuyorlar acaba diye merak etmeye başladım. Başka açıklaması olamaz. Yav kapıya kadar gelmişsin, not bırakıp kaçacağına versene kargoyu.
Hocam saçmalamayın, öyle heyecanı mı kalır işin? Kargo uzaya fırlatılacak sonra tekrar ülkeye dönüşü beklenecek, siz de bir şeyden anlamıyorsunuz. (!) :D

Kapıyı gizlice çalmış duymadık. Stickerı vurarak yapıştırırken ki sesi duyduk da açtık kapıyı...

sss.jpg

Kuantum süperpozisyona girdiysek kuantum dalga fonksiyonu ile devam o zaman.

Kargocu eve bakmamıştır, gözlemci olmayınca olasılık çökmemiştir ve siz aslında orada bulunmamışsınızdır.
Evde gözlemciler var ve benim evde olduğumu söylüyorlar.

Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı