Hayatınızı değiştiren yanlış tercihler

Yanlış lise tercihi Konya'da yaşayanlar bilir Konya'nın en iyi lisesi Meram Anadolu Lisesi'dir. Ancak fen lisesi diye Karatay Fen'e gittim ve 2 yılım boşa gitti... İşlenmeyen dersler, kalitesiz eğitim kadrosu, dağın başında olması vs. Şu ülkede imam hatiplere verilen değerin %10'u fen liselerine verilseydi bi' aydınlanma çağı yaşayabilirdik.

Kuzenlerim gidiyor ÇFL'ye durum bu:
50.jpg

Sol yanındaki okulda imam hatip lisesi...
download.jpg

Benim pişman olduğum tercihim, mezuna kalmaktır. Ondan sonra sevmediğim bir bölüme orada tanıdığım bir arkadaşım var diye gitmemdir. Gittiğim yılda da pandemi'nin patlak vermesi ve o bölümü bırakmam. (Pişman değilim) İlginizi çekmeyen, size hoş gelmeyen bir bölüme gitmeyin arkadaşlar. 😔

Ben artık oldum, daha fazla eğitim almaya ihtiyacım yok deyip üniversiteyi, programlamayı bırakıp iş hayatına atılmaya çalışmam. Yaş 18 üniversitenin ilk haftası, işlenen dersler ve hiçbir bilgi birikimi olmayan şarlatan akademisyenler karşısında aldığım bir karardı. Kaybettiğim yılları telafi etmem çok uzun yıllarımı aldı. Asla başkalarına bakıp karar vermemek gerekiyor.

Yanlış lise tercihi Konya'da yaşayanlar bilir Konya'nın en iyi lisesi Meram Anadolu Lisesi'dir. Ancak fen lisesi diye Karatay Fen'e gittim ve 2 yılım boşa gitti... İşlenmeyen dersler, kalitesiz eğitim kadrosu, dağın başında olması vs. Şu ülkede imam hatiplere verilen değerin %10'u fen liselerine verilseydi bi' aydınlanma çağı yaşayabilirdik.
Niye Meram'a gitmedin ki?

Şu anlık pişmanlığım yok.

Sosyal Bilimler'e gitmek. Hazırlık okuyarak boşa 1 yıl geçirdim.
O hazırlık sonucu dil öğrenen bir Allah'ın kulu görmedim.

Kabataş kazandığım halde şartlar yüzünden gidememiştim, çok isterdim gitmek yurtlarının manzarası çok iyiydi. Her neyse okuduğum lise de iyiydi hakkını yemeyeyim, özellikle Konya için fazla iyiydi.

Yeni konular

Geri
Yukarı