Hayatta edindiğiniz tecrübelerle bize ne tavsiye edersiniz?

Hayat sadece kendi tecrübelerinden ders çıkaracak kadar uzun değildir, başkalarının tecrübelerinden de ders çıkarmalısın. Ben sürekli başkalarının tecrübelerinden ders çıkarıyorum. Kimseyi hayatının merkezine koyma olmasa da olur kafasında ol.
Kimse için hedeflerini değiştirme ve kendine bir meslek edin onda geliştir. Ben çok pişmanım düzgün bir bölüm okumadığıma paranın tatlı gelmesi yaktı beni.
Hocam sanırım sanayide sevmediğiniz işte çalışıyorsunuz doğru mu anladım?

Hocam sanırım sanayide sevmediğiniz işte çalışıyorsunuz doğru mu anladım?

İlkokuldan beri çalışıyorum. Okul zamanları yaz tatillerinde başladı sonra lise bitince devam etti. Çok sektörde çalıştım lise bitene kadar full sanayide çalıştım. Ailemin durumuda yetersiz olduğundan üniversiteyi açıktan okudum. Şuan Özel Güvenlik görevlisiyim. Aslında bilgisayar yeteneğim var donanım onarım. Web tasarımda yapıyorum açıktan da onu okudum.

İlkokuldan beri çalışıyorum. Okul zamanları yaz tatillerinde başladı sonra lise bitince devam etti. Çok sektörde çalıştım lise bitene kadar full sanayide çalıştım. Ailemin durumuda yetersiz olduğundan üniversiteyi açıktan okudum. Şuan Özel Güvenlik görevlisiyim. Aslında bilgisayar yeteneğim var donanım onarım. Web tasarımda yapıyorum açıktan da onu okudum.
Hocam eğer durumunuz varsa hazırlanın devlet üniversitesinde pc mühendisliği falan okuyun.

Hocam eğer durumunuz varsa hazırlanın devlet üniversitesinde pc mühendisliği falan okuyun.
İş hayatına bir defa atılınca çıkmak zor oluyor. Ona göre harcama eve yardım derken 1 ay maaşta sarkma olsa sıkıntı yaşıyor insan. Grafik tasarım sertifikası almaya çalışıyorum şimdi iş saatlerimi denk getirip.

İş hayatına bir defa atılınca çıkmak zor oluyor. Ona göre harcama eve yardım derken 1 ay maaşta sarkma olsa sıkıntı yaşıyor insan. Grafik tasarım sertifikası almaya çalışıyorum şimdi iş saatlerimi denk getirip.

Elinizden geleni yapın hocam. Ben de sizin gibi lise okumayıp işe girmiştim 15 yaşında ama sonradan aklım başıma geldi ailemi zar zor ikna ederek çıktım işten. 20 yaşındayım 2023 sınavına hazırlanıyorum inşallah yazılım veya PC müh istiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı