Hayatta hiçbir amacınızın olmadığını düşündünüz mü?

bktech2021

Decapat
Yer
Bodrum, Gümbet
Daha fazla  
Çok sıkıldım bu düşünceden. Sadece verilen işleri yapıyorum. Kardeşim bile yardım etmiyor. Mızmızın teki. İş yapmamak için bin takla atar. Aşırı bir unutkanlık sorunum var. Bu da hayatımı çekilmez yapıyor. Müzik falan hiç işe yaramıyor. Arduino hobim falan. Onlar da artık hobiden rutine geçti. Ne yapsam rutin oluyor zaten. Kime sorsan çok komik biriyimdir ama. Nasıl çıkabilirim ben bu durumdan?

Son düzenleyen: Moderatör:
Böyle düşünmekten vazgeç eğer bu düşüncede kalırsan, böyle devam edersin ve bu senin hayattaki başarını düşürür.

Böyle depresif düşüncelerin çocuğuydum ama artık gelecek yoluna giren bir viraj kaldı ve onu da depresif sad boy olarak kaçıramam, elime mesleğimi aldıktan sonra para içerisinde dert yakınabilirim. Böyle devam ederseniz geleceğinizi kendi ellerinizle yok edersiniz.

Hiçbir amacının olmadığı düşündüğün için, aynı zamanda inançsız biri olduğunu varsayıyorum ve ona göre konuşuyorum.
Keyfini çıkar her anın. Öldükten sonra devam etmeyecek.

Eğer Müslüman isen; hayatın amacı test edilmektir. Ne kadar iyi davranıp, farzları yerine getirirsen; o kadar rahat edersin ahirette.

Hocam evet çok fazla düşündüm. Fakat böyle düşünmekten vazgeçmeye çalışınca ve herhangi bir şey ile eğlenmeye başlayınca direkt amaç varmış gibi inanıyorsunuz. Zaten ömür dediğin kısacık bir şey. O zamana kadar eğlenmeye çalışın. Unutkanlık geçicidir aslında. Şeker hastalığı gibi bir rahatsızlığınız var mı?

Çok sıkıldım bu düşünceden. Sadece verilen işleri yapıyorum. Kardeşim bile yardım etmiyor. Mızmızın teki. İş yapmamak için bin takla atar. Aşırı bir unutkanlık sorunum var. Bu da hayatımı çekilmez yapıyor. Müzik falan hiç işe yaramıyor. Arduino hobim falan. Onlar da artık hobiden rutine geçti. Ne yapsam rutin oluyor zaten. Kime sorsan çok komik biriyimdir ama. Nasıl çıkabilirim ben bu durumdan?
Git ders çalış. Bu yaşıtlarımın bazılarını anlamıyorum, adam gelecek kaygısı çekiyor ama çabalamıyor veya ders stresinden korkuyor. Stres kadar güzel bir şey olabilir mi? Stres, zorlanmak insanı güçlendirir, yeni şeyler denemesine, kalkışmasına yardımcı olur. Gelecek kaygısı iyi bir şey.

Yeni konular

Geri
Yukarı