Hayatta hiçbir hedefinin olmaması

reredo

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
11. sınıf öğrencisiyim. Sayısal derslerimin berbat olması ve nefret etmemden dolayı alanımı dil seçtim. Tabi seçmemin tek nedeni o değil. Hep yabancı dil öğrenmek ve eğitimini almak istemişimdir. Buraya kadar iyi güzel ama aklımda hala hangi mesleği seçeceğime dair tek bir fikir bile yok. Gelecek içinde pek çok soru işareti var bir türlü karar veremiyorum. Gelecek adına hiçbir hedefim yok sadece anı yaşayıp zamanı geldiğinde o an ne istiyorsam onu yapmaya çalışıyorum. Meslek ve hedefsizlik için önerilerinizi bekliyorum.

Burada yazılan şeyler pek işe yaramaz. Kısa süreli motive olursun en fazla, o da belki. Her şey senin kafanda bitiyor. Ha bir de mastürbasyonu azalt.

Hacı her zaman motivasyonunu yüksek tut. Geleceğe olumlu bak çünkü bu senin o an yaptığın işi daha iyi ve özverili yapmana sebep olur. Dilciler ne yapar ne iş bulur pek bilmiyorum ama kendin araştırıp kendine iyi bir hedef koy. Unutma ki insan hedefi olmayınca kendini çok boş hisseder.

Dile merakın olmadan, sırf diğer dersleri yapamıyorum bari İngilizceden yüreyeyim diye seçtiysen işin zor. İlgi olmadan pek yürüyemezsin ama ilgin ve az buz temelin varsa iş değişir. Sor kendine bazı soruları. Neden çalışıyorum, ne için çalışıyorum, 2 yıl sonra hayal et kendini. İstediğin üniversiteye gitmişsin ve hayalini başarmışsın, peki bundan sonra ne yapacaksın vesaire.

Gelecekteki benliğini hayal edeceksin, kendini tanıyıp sana uygun olanları seçip ayıklayacaksın. En son hedefine karar verecek ve onun için bir şeyler başarmaya çalışacaksın.

Dile merakın olmadan, sırf diğer dersleri yapamıyorum bari İngilizceden yüreyeyim diye seçtiysen işin zor. İlgi olmadan pek yürüyemezsin ama ilgin ve az buz temelin varsa iş değişir. Sor kendine bazı soruları. Neden çalışıyorum, ne için çalışıyorum, 2 yıl sonra hayal et kendini. İstediğin üniversiteye gitmişsin ve hayalini başarmışsın, peki bundan sonra ne yapacaksın vesaire.

Gelecekteki benliğini hayal edeceksin, kendini tanıyıp sana uygun olanları seçip ayıklayacaksın. En son hedefine karar verecek ve onun için bir şeyler başarmaya çalışacaksın.
İlgim ve isteğim olduğu için seçtim berlirttiğim gibi.

İstediğin şeylerin peşinden git, Türkiye'de karşılığını alamazsın belki ama karşına bir fırsat çıkabilir. İyi değerlendirirsen sevdiğin işi yaparsın.

Meslek seçimi konusu tam bir şans ve hayatının gidişatı ile alakalı bir şey kardeşim ben senin yaşlarındayken oyun tasarımcısı / itfaiye eri / polis falan olmak istiyordum şu anda bambaşka bir iş yapıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı