Hayatta kalma senaryonuz nasıl olurdu?

Makaleler
5
Bence forumun %70'i bunu hayal etmiştir. Ya insanlar zombi olur, ya da bir anda yok olur. Sizde o distoptik dünyada hayatta kalmaya çalışırsınız. Yarın uyandığınızda bütün insanların olmadığını farz edin, pilotsanız uçakla istediğiniz yere gidebilirsiniz, bir askeri üsse girip F-16 çalıp, rastgele ateş açarken Hawaii'nin yolunu tutabilirdiniz :D. Teknik olarak dünya sizin, neler yapardınız?

Ben elektrik gideceği için, süper marketlere girer jeneratörlerin hepsini 6'lı prize takardım, 6'lı prizleride 6'lı prizlere :D. Bütün bulabildiğimi şarj ederdim, onlar şarj olurken hastane ya da karakolun etrafını, daha doğrusu geniş bir alanı kendi bölgem yapardım. ya ilaçları karakola, ya da silahları hastaneye taşırdım. Bütün arabaların benzinlerini bidonlara koyup barikat olarak kullanırdım. En azından çoğunu. Bu sırada ilaç ve silah arardım. Günün sonunda alışveriş merkezinde kalırdım elektrik daha bir kaç gün idare edecektir. Bir iki film alır keyfime bakardım.

Onun dışında, hayvanları uzak tutmak adına önlemler alırdım, bir kaç aya inerlermiş şehre, ayıya tabanca işlemez sonuçta. İşaret fişeği, ev yapımı torpiller, biber gazları, mermiye dayansa da biber gazına dayanamaz? Çiftçiliğe başlar, yerleşik hayata geçip bir şekilde hayatta kalmaya çalışırdım, yanımda da bir köpek olurdu. Yoksa aklını yitirir insan. Boş zamanlarımda yemek kitabı okurdum :D, kendim yap tarzı kitaplarla el işimi geliştirirdim. Kurtlar, ve ayılardan daha büyük bir sorun varsa, oda böceklerdir, sıkı bir ilaçlama yapardım.

İnsanın hayatı durgun olunca böyle şeylere sarıyor. Yani ben öyle yapıyorum en azından.:D Ne yalan söyleyeyim bazen olsun bile istiyor insan böyle şeyleri. Sürekli gelecek telaşı, sürekli aynı maraton sıkıyor insanı.(n)

Güzel başlık. Birileri distopik bir film izlemiş. :D

Ben olsam bulabiliyorsam bir silah ve araç bulurdum ve yoluma bakardım. Madem bir tek ben kalmışım dünyada, giderim istediğim mekana. Konya senin, Madrid benim, gezerdim. Tabii gezerken de tedbirli olacağım. Silahsız tuvalete bile gitmem. :D

Silah vb. gereçler de yoksa direkt olarak bilek gücümü kullanırım. Allah ne verdiyse, pat-küt girişirim. Sonunda ölürüm tabii de en azından mücadele ederek ölürüm. Kaçarken ölmekten iyidir.

Gidip biraz Dead Space oynayıp üç beş yaratık keseyim de motive olayım. :) Antrenman olsun.

Bir şey diyeceğim, herkes silah falan bulurum demiş de biz bu silahları nereden temin edeceğiz :D? Amerika'da köşe başı silahçı, sonuçta adamların anayasasında halkına silahlanma özgürlüğünü temin etmiş :D. Harbi nereden bulacağız?

Güzel başlık. Birileri distopik bir film izlemiş. :D

Ben olsam bulabiliyorsam bir silah ve araç bulurdum ve yoluma bakardım. Madem bir tek ben kalmışım dünyada, giderim istediğim mekana. Konya senin, Madrid benim, gezerdim. Tabii gezerken de tedbirli olacağım. Silahsız tuvalete bile gitmem. :D

Silah vb. gereçler de yoksa direkt olarak bilek gücümü kullanırım. Allah ne verdiyse, pat-küt girişirim. Sonunda ölürüm tabii de en azından mücadele ederek ölürüm. Kaçarken ölmekten iyidir.

Gidip biraz Dead Space oynayıp üç beş yaratık keseyim de motive olayım. :) Antrenman olsun.
TWD izlemiştim aslında :D. Konya ve Madrid örneğine iyi güldüm, ama kurt veya ayıya bilek işler mi ki?

Bir şey diyeceğim, herkes silah falan bulurum demiş de biz bu silahları nereden temin edeceğiz :D? Amerika'da köşe başı silahçı, sonuçta adamların anayasasında halkına silahlanma özgürlüğünü temin etmiş :D. Harbi nereden bulacağız?
Kanka git karakol bas en basitinden :D. Ya da poligona falan bak, telefondan GPS'e girersen çıkar anında, bir kaç gün daha internet kesilmez :D.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı