Hayattaki Şans

145773

Hectopat
Makaleler
2
Bendeki şans kimsede yok sayın Sosyal üyeleri. Ne kadar garip insan varsa bu dünyada bizim ailede toplanmış gibi. Bilen bilir ben bu sıralar bilgisayar alacağım ama işkenceye döndü. Dedem para verecekti daha veremedi ama sorun bu değil bir iki güne verir. Az önce dayım dedi ki bir dur. Dedim acaba ne yapacak. Gitti bizim "bakkal" dediğimiz teknolojiden anlamayan insanlardan biri olan diğer sayıma mesaj attı.

"Furkan gel bir! " dedi, koşa koşa gittim. Whatsapp açılmış haldeydi. Yaz dedi bütün parçaları. Yazıyorum tabi ben 8 parça falan içinde GTX 1080 ve Pentium işlemci var. Son mesajı atarken bu Bakkal dayım olduğunu gördüm profil fotosuna bakınca. Adamın en son oynadığı oyun Fifa 2007. İki dakika sonra ne cevap geldi biliyor musunuz? "Uçak mı yapacak hackerlık mı yapacak?" Aynen böyle. Zar zor 3900 TL'ye, belki daha da düşük, bilgisayar alıyorum hayatımda ilk kez. Adamın attığı mesaja bakın. 3900 TL'lik bir bilgisayar diyor ki uçak mı yapacakmış.

Bakalım dayım ne kadar tutacak bir sor dedi. O da "ok" dedi. Umarım şöyle bir 8000 TL bir ücret çıkar da ben de 3900 TL tutuyor derim. Hayır abi internetten daha ucuz ve güvenli neden gider sorarsın ki neyse. Zaten diğer dayım kim bilir kaç lira fiyat çıkaracak ben de ben 3900 TL'ye toplanıyor diyeceğim. Konu bilgisayar alınana kadar, belki alınmaz bile, güncellenecektir.

Bence hiç uğraşma konsol al, kötü bir Pc yerine konsol alınmalı.
IMG_1969.JPG

Yahu her konuya "Beni etiketle toplarım, ikna et toplarım, toplarken bana niye sormadın" gibi çok bilmiş tavırlarla neden cevap veriyorsunuz ? Adam zaten ikna ederse konu açar toplattırır bir siz zekisiniz şu forumda.

Yahu her konuya "Beni etiketle toplarım, ikna et toplarım, toplarken bana niye sormadın" gibi çok bilmiş tavırlarla neden cevap veriyorsunuz ? Adam zaten ikna ederse konu açar toplattırır bir siz zekisiniz şu forumda.
Çünkü kazık yemesini istemiyorum belki ikna edecek?

Çünkü kazık yemesini istemiyorum belki ikna edecek?

Hayır zaten 3900 TL'ye çok iyi bir sistem benim aklımdaki ama bilirsiniz bakkalları. Kim bilir kaç milyar milyor para çıkacak :)

Bu hayatta herhalde bana verilenle sınanıyorum. Yok abi yok Allah derste başarıyı verdi elhamdülillah ama abi hayatta dipim dip.

Bakkal desen bana geliyor, duyarsız insanlar hep bana geliyor, sıfırcı öğretmenler bana geliyor. En son duvara kafa atarak öldüreceğim kendimi :)

Garip ya ne diyeyim. Aynen mantıklı. En son PS4 Pro alırım. Cidden bu bakkallara sinir oluyorum bir de akraba olunca tahmin edemezsiniz şu anki halimi. Uçak ne alaka ya?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı