Hayattan bunaldım

İyi geceler;

Hayattan bunaldım. Tamam uğraşıyorum ama evde boş boş oturmaktan bıktım. Büyük parklara yürüyüşe gidiyorum. Ancak kısa bir yürüyüş. Sonra otobüse binip başka yere gidiyorum.

İş bulup bir an önce para kazanmak istiyorum. O da olmuyor ve benim canım çok sıkılıyor. Kitap seven birisi idim. Şimdi getirdiğim kitapların yüzüne bile bakmıyorum. Uzun zaman önce(4-5 yıl önce) 5 saat ders çalışırken sonunda bunaldım. Buraya da irade giriyor işte. Bunaldım ve dersi tamamen bıraktım. Ama geri dönmeyi becerdim. Her neyse eski konuları hortlatmaya gerek yok...

Şimdi ise kendi ayaklarımın üstünde durmak istiyorum. Bunun içinde para lazım. Okuyamadım. Ki bunu defalarca söyledim. Neden oluyor böyle?

Tamam, insan bulanır ama az da olsa bir şey yapar. Bu arada irademi toparlardım ve kendimi çalışmaya hazır buluyorum. Ama diğer konular beni sıkıyor. Dene dene dene... Nereye kadar? Bu konunun içinde iş bulma konusunu çıkartmak istiyorum. Zihinsel aktivite biraz sıkıntı yaratıyor. Engelli olduğumu da biliyorsunuz.

Şimdi dediğim gibi iş arıyorum. Şu son 1 haftadır iş arıyorum. Daha çıkmadı. Ruhsal ve duygusal bozukluğunu söylediğim zaman kafadan kontak damgası yiyorum ve çoğu iş yeri almıyor. Gel de sinir olma...

Şu anda benim canım çok sıkkın. Telefoncuda çalışacaktım. Haftalık 150 TL verecek. Ne alaka şimdi?

Sorununuz stres veya garip bir "ders çalışamama" hastalığı değil bence. Genellikle sizin gibi ders çalışmakta zorluk çeken kişilerde ADHD oluyor. Doğuştan beynin dopamin ve noradrenalin seviyeleri düşük oluyor, kişi bu sebeple odaklanmakta zorluk çekebiliyor. Fakat ben sorununuzun bu olduğunu düşünmüyorum. Önceki yazılarınıza baktım, siz odaklanamadığınızı söylemiyorsunuz, strese girdiğinizi ve ders çalışamadığınızı söylüyorsunuz. Bu durum genellikle Preforantal Cortex'i gelişmemiş insanlarda olur. Şu yazıyı okumanı öneririm. Prefrontal Korteks ile Mantığın Gücü | Live to Bloom

Bu konu üzerine İngilizce araştırmalar var. Bunları okumanı öneririm, internete aratınca çıkıyor zaten.

Sorununuz stres veya garip bir "ders çalışamama" hastalığı değil bence. Genellikle sizin gibi ders çalışmakta zorluk çeken kişilerde ADHD oluyor. Doğuştan beynin dopamin ve noradrenalin seviyeleri düşük oluyor, kişi bu sebeple odaklanmakta zorluk çekebiliyor. Fakat ben sorununuzun bu olduğunu düşünmüyorum. Önceki yazılarınıza baktım, siz odaklanamadığınızı söylemiyorsunuz, strese girdiğinizi ve ders çalışamadığınızı söylüyorsunuz. Bu durum genellikle Preforantal Cortex'i gelişmemiş insanlarda olur. Şu yazıyı okumanı öneririm. Prefrontal Korteks ile Mantığın Gücü | Live to Bloom

Bu konu üzerine İngilizce araştırmalar var. Bunları okumanı öneririm, internete aratınca çıkıyor zaten.
Benim artık keyfim yerinde. Kafamı daha da kurcalamak istemiyorum. Fikirleriniz için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı