Hayvan hakları yasası nasıl olmalı?

lrkende

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Yok
Öncelikle Türkiye hukukuyla alakalı yakından veya uzaktan fazla bilgim yok. Yine de biraz düşüncelerimi yazmak istiyorum. O kadar garip insanlar var ki herhangi bir hayvanı candan saymıyorlar ve araba ile çarpsalar bile umursamıyorlar. Üstüne üstlük iktidar hayvanları pek umursamadığı için böyle insanları dizginleyen bir yasa da yok (yani sanırım cezaları var ama para cezası falan.) Bazıları da insan hayatının hayvan hayatından daha önde olduğunu düşünüyor, bana göre ikisi de eşit. Benim düşüncem hayvan hakları yasasında da örneğin insan öldürmenin cezası ne ise hayvan öldürmenin cezası da o kadar ağır olmalı ki artık insanlıktan çıkmış kişiler onlara zarar vermesin. Hatta bir ülke vardı, sanırsam baya ağır yasaları vardı bu konuda. O ülkenin adını bilen biri varsa söylerse iyi olur. Son olarak benim hayatım boyunca bu düşüncem asla değişmeyecek. Hayvanlar da insanlarla eşit değerlerde yaşamalı. Sizce nasıl olmalı?

Hayvanı bilerek öldürmenin cezası şu anki yüzyılda maksimum iki yıl olabilir modern ülkelerde. Benim düşüncemde o yönde.

Yeni konular

Geri
Yukarı