Hayvanlara çok üzülüyorum

Zaten dogada aç bir köpek surusuyle ya da daha kedigillerin daha büyük uyeleri olan aslan kaplan vs. ile karsilassaniz size hiç acımadan mideye indireceginizi düşünebilirsiniz. Bu bakış açısı belki işinize yarar. Dogadaki bütün canlılar hayatta kalmaya odaklanmıştır. Ortada çok da duygusal bir durum yok.

Sizin gibiyim bende, tek fark ben aklımdan günlerce çıkaramayacağım şimdi, ne zaman aklıma gelse gözlerim dolacak. Biliyorum çok saçma ve çocukça geliyor. Ama ben böyleyim.
Ben de bunu anlatmaya çalışıyorum. Yaptığın şey çocukluk değil, hayvan sevgisi. Keşke herkes senin gibi duyarlı olsa. Sadece tek sorun bunu çok fazla dert etme, kendine zarar verirsin. Bu arada bazı konularda da hayvan sevgisi arka planda kalır. Mesela ülkemizde birçok çocuk sokak hayvanları tarafından kuduz bulaşarak öldü. Bu durumda mecburen insan hayatı ön plana alınmalı ama bu tür şeyler haricinde senin yaptığın gibi duyarlı olunmalı.

Zaten dogada aç bir köpek surusuyle ya da daha kedigillerin daha büyük uyeleri olan aslan kaplan vs. ile karsilassaniz size hiç acımadan mideye indireceginizi düşünebilirsiniz. Bu bakış açısı belki işinize yarar. Dogadaki bütün canlılar hayatta kalmaya odaklanmıştır. Ortada çok da duygusal bir durum yok.

Kaplanla kediler çok farklı şeyler, şu anki günümüzdeki kediler insanlara muhtaç, evcil hayvanlar. Ancak ben bu durumda görünce birisini dayanamıyorum.

Sokak hayvanlarının çoğu uygun olmayan koşullarda yaşıyor. Bu sebepten dolayı ya uyutulmalıdır ya da toplatılmalıdır. Bazı sokak hayvanları, kuduz hastalığı taşıyarak insanların sağlığını da riske atmaktadır. Kuduzun tedavisi yok ve kuduz hastalığına yakalanan birisi yüksek ihtimalle ölüyor.

Bir hayvanı ölü gördüğümde fazla üzülüyorum. Geçen yolda ölü kedi görmüştüm uzun zaman çıkmadı aklımdan. Şimdi ise yolda can çekişen yavru kedi gördüm, ezilmişti. Çarpan araba durmuştu, annesi ve diğet yavrular yolun kenarındaydı. Düşünmeden duramıyorum. Ağlamak istiyorum tutuyorum kendimi. Bunu nasıl aşabilirim? Gerçekten çok kötüyüm şu anda.

Arabayla gidiyorduk, dursak 5 dakika mesafede veteriner vardı, belki yaşayabilirdi. Belki kurtulurdu neden durmadık?

Dursak götürsek can çekişmesine rağmen belki yaşayabilirdi.

Benim de bahçede eskiden yavru bir köpeğim vardı uzun bir duvara çıkıp atlamıştı ve sonrasında sağ ön kolu kırılmıştı hala hatırlıyorum.😢

Bir de 2021 yılında gözümün önünde bir araba anne kediyi ezip gitmişti yavruları da hemen arkasındaydı yalnız kalmışlardı.

Osmanlı zamanında böyle değilmiş sokak hayvanlarına fazla bir ilgi vardı o zamanlar hatta o zaman olan yabancı devletler bundan çok etkilenmişti şimdi ne oldu bilmiyorum her şey değişti barınaklarda ölüme bırakılıyor zaten adamakıllı bakan yok hepsinin boş ağzından var icraatları yok yapacağınız tek şey var bizim sokak kedilerine ben her gün mama ve ciğer veriyorum onlar alıştı ve sürekli kapıya geliyorlar bende her gün veriyorum en az 6-7 kedi var ayrıyeten kendim de evde kedi besliyorum kedi beslemeye insan senin üzüntünü anlayamaz.

Uyutma konusunu kediler hakkında katılmıyorum saldırgan ve grup halinde olan sokak köpekleri uyutulabilir.

Benim de bahçede eskiden yavru bir köpeğim vardı uzun bir duvara çıkıp atlamıştı ve sonrasında sağ ön kolu kırılmıştı hala hatırlıyorum.😢

Bir de 2021 yılında gözümün önünde bir araba anne kediyi ezip gitmişti yavruları da hemen arkasındaydı yalnız kalmışlardı.
Demeyin işte ya.

Bir hayvanı ölü gördüğümde fazla üzülüyorum. Geçen yolda ölü kedi görmüştüm uzun zaman çıkmadı aklımdan. Şimdi ise yolda can çekişen yavru kedi gördüm, ezilmişti. Çarpan araba durmuştu, annesi ve diğet yavrular yolun kenarındaydı. Düşünmeden duramıyorum. Ağlamak istiyorum tutuyorum kendimi. Bunu nasıl aşabilirim? Gerçekten çok kötüyüm şu anda.

Arabayla gidiyorduk, dursak 5 dakika mesafede veteriner vardı, belki yaşayabilirdi. Belki kurtulurdu neden durmadık?

Dursak götürsek can çekişmesine rağmen belki yaşayabilirdi.
Sokak kedisi sahiplenerek bi kediyi erken ölümden kurtarabilirsin :D

Yeni konular

Geri
Yukarı