Hayvanlara çok üzülüyorum

Ethem Efe

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kocaeli gölcük
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
4060Tİ 16 GB RAM Ryzen 5 5500 Cooler Master 120L XTB 1 TB SSD
Meslek
Öğrenci
Bir hayvanı ölü gördüğümde fazla üzülüyorum. Geçen yolda ölü kedi görmüştüm uzun zaman çıkmadı aklımdan. Şimdi ise yolda can çekişen yavru kedi gördüm, ezilmişti. Çarpan araba durmuştu, annesi ve diğet yavrular yolun kenarındaydı. Düşünmeden duramıyorum. Ağlamak istiyorum tutuyorum kendimi. Bunu nasıl aşabilirim? Gerçekten çok kötüyüm şu anda.

Arabayla gidiyorduk, dursak 5 dakika mesafede veteriner vardı, belki yaşayabilirdi. Belki kurtulurdu neden durmadık?

Dursak götürsek can çekişmesine rağmen belki yaşayabilirdi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyutulmaları da çok üzer beni, köpeklerin uyutulması gerek cidden tehdit oluşturuyorlar ama kediler için aynısını diyemem. Dayanamam gerçekten, hala çıkaramadım aklımdan ağlamak istiyorum çıldıracağım. Belki veterinere götürsem yaşayabilirdi, neden durmadık? Şu an durumu ne?

Neden üzülsün ki 1 dönemlik uyutulma sayesinde bu coğrafya da yüz milyonlarca hayvan eziyet görmekten kurtulacak.
Uyutulmaları daha fazla acı çekmemelerine karşın kabul edilebilir bir yol değil mi? Veya vicdani.
Gereksiz yerlere para harcamak yerine şu saçma barınakları adam akıllı edebililer bence. Şu an barınak işi bir işe yaramıyor boşa masrafa yol açıyor. 🥹

Uyutma konusuna bir şey diyemem ama bence sokaktaki tüm hayvanlara uygulanmaması gerekiyor.

Gereksiz yerlere para harcamak yerine şu saçma barınakları adam akıllı edebililer bence. Şu an barınak işi bir işe yaramıyor boşa masrafa yol açıyor. 🥹

Uyutma konusuna bir şey diyemem ama bence sokaktaki tüm hayvanlara uygulanmaması gerekiyor.
Katılıyorum, köpekler için gerekli ama kedilerin hiçbir zararı yok.

Gereksiz yerlere para harcamak yerine şu saçma barınakları adamakıllı edebililer bence. Şu an barınak işi bir işe yaramıyor boşa masrafa yol açıyor. 🥹

Türkiye'de en az 10 milyon sokak köpeği var ve bunları barınağa toplamak imkansız bence hayvanların uyutulması lazım.

Geri
Yukarı