Kedime çok üzülüyorum

unwanted

Picopat
Daha fazla  
Şimdi 5,5 ay önce hemen evin yanında bir kutu içinde buldum. Yani taş çatlasa 2-3 haftalıktı, parmak kadardı. Gece gündüz süt tozlarıyla besledim, büyüdü şimdi kocaman bir kedi oldu çok güzel.

Üzülürken şöyle üzlüyorum, hiçbir sağlık sorunu vs yok bu dünya göstermesin ama evde çok sıkılıyor, hapis gibi sanki. Koşamıyor, oynayamıyor kardeşlerini ailesini görmedi yani çok sıkıldığını hissediyorum. Balkondan öylece dışarı bakıp duruyor.

Burada bir kedi evi gibi bir yer var. Oraya koyayım diyorum sosyalleşsin doğada istediği koşsun oynasın nasıl ayrılacağım o da var ama evin içinde hapis gibi gördükçe çok üzülüyorum sürekli uyuyor yatıyor. Mutsuz gibi geliyor.

Ya da evi bahçesi olan iyi bir aileye de versem inanın canımdan çok seviyorum ama gördükçe çok üzülüyorum ne yapsam bilemiyorum?

Çok ufakken eve alıp büyütmüşsünüz ve haliyle ev ortamına alışmış şimdi onu sıkılıyor diye doğal yaşamına bıraksanız emin olun 3 günden fazla yaşamayaz kedi sıkılmazda hem böyle iyidir evde kalsın 🙂

Arada sırada tasmayla birlikte dışarıya çıkarabilirsiniz. Aşıları tamsa bir sorun olmaz herhalde ama yine de bir veterinerinize sorun derim.

Şimdi 5,5 ay önce hemen evin yanında bir kutu içinde buldum. Yani taş çatlasa 2-3 haftalıktı, parmak kadardı. Gece gündüz süt tozlarıyla besledim, büyüdü şimdi kocaman bir kedi oldu çok güzel.

Üzülürken şöyle üzlüyorum, hiçbir sağlık sorunu vs yok bu dünya göstermesin ama evde çok sıkılıyor, hapis gibi sanki. Koşamıyor, oynayamıyor kardeşlerini ailesini görmedi yani çok sıkıldığını hissediyorum. Balkondan öylece dışarı bakıp duruyor.

Burada bir kedi evi gibi bir yer var. Oraya koyayım diyorum sosyalleşsin doğada istediği koşsun oynasın nasıl ayrılacağım o da var ama evin içinde hapis gibi gördükçe çok üzülüyorum sürekli uyuyor yatıyor. Mutsuz gibi geliyor.

Ya da evi bahçesi olan iyi bir aileye de versem inanın canımdan çok seviyorum ama gördükçe çok üzülüyorum ne yapsam bilemiyorum?

Cidden yüzümde hafif tebessüm bırakan bir yazı yazmışsınız 🙂. Onu dışarı çıkarabiliyorsanız çıkarın. Kaçmak ister mi bilmiyorum ama isterseniz tasma takarsınız gezdirirsiniz. Ona oyuncak alın onunla şakalaşın ama bunu hep yapın ki artık sıkılmak bile aklına gelmesin kedinin.

Üzülme dostum köpek veya kaplan değil bu. Kediler dışarıdan çok evi tercih eder zaten, bütün kediler öyle camdan dışarıyı izlemeyi severler.

Sen ona iyi bakıyorsan üzülmeni gerektirecek bir şey de yok. Ayrıca kediler sevgisini de göstermeyi pek beceremez ama hissettirirler. Senin yanında mutluluk sesi çıkarıyorsa (mırıldaması var ya) o kedi zaten mutludur.
Onu sokaktan kurtarmışsın, şimdi de kedi büyümüş ev peti olmuş, sokakta yapamaz ki dayak yer diğer kedilerden. Bir anda ormanda yaşamaya başlamışsın gibi düşün kendini.

Başka aileye versen de yine aynı şekilde evde olacak, köpek gibi gezme ihtiyacı yok bahçede enerjisini mi atsın ne yapsın. Kedilerin hayatı uyumakla geçiyor zaten. :D Ama arkadaşın dediği gibi dışarıdan korkmuyorsa kedi tasması edin parkta çimlerde takılın beraber.

Eski bir kedi sahibiyim ben de.

Geri
Yukarı