Hazır bilgisayarlar neden daha uyguna geliyor?

omurt14

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar hazır bir sistem buldum diyelim, bütün parçaları düzgün bilgisayardan anlıyorum (kalitesiz bilinmedik markalar kullanılmamış anlamında) fakat anlamadığım tek konu bu parçaları tek tek toplayınca 4 - 5 bin lira fazlaya geliyor, bunun olayı nedir?

Toplu sistem alınca 10 kadar farklı ürün almis oluyorsun, tek seferde bir müşteriden 10 farkli kalemde kar etmek de güzel bir ticaret olduğu için fiyat avantaji sunuyorlar. Yoksa müşteri magaza magaza gezip hangisi nerede uygunsa oradan alır. Bir de tabi hazır sistemlere illaki kalitesiz 2-3 parça yediriyorlar, oradan da güzel kar ediyorlar tabi. Kısacası kazan-kazan oluyor sonuç olarak.

İşlemciyi genellikle MPK kutusuz satıyorlar ki işlemciden işlemciye bu 2 3 bin TL zaten aşa çekiyor bunun haricinde toplu parça aldıkları için uyguna geliyor kar marjini düşük tuttuklari için daha iyi satış yapıp kazaniyorlar.

Genellikle hazır bilgisayarlarda elde kalmış birkaç ürünü illaki koyarlar bunun içinde fiyat uyguna gelir. Tüm parçaları kaliteli olup hazır sistemde uygun olan görmedim şimdiye kadar.

Ekran kartı fiyatlarından dolayı tamamen. Etherium düştüğü halde satıcılar ekran kartı fiyatlarını düşürmedi. Sadece ekran kartı alacağınız fiyatın üstüne 3-5k daha koyup hazır sistemli halini alıyorsunuz piyasa şaka gibi gerçekten.

Geri
Yukarı