Hazır sistem nasıl kurulmalı?

nowayman

Zeptopat
Daha fazla  
ASUS anakartlı Gaming gen hazır sistem aldım, ilk defa çalıştıracağım. Sırasıyla ne yapmak gerekir? DDR5 RAM ve PCI-E4 SSD aldım en iyi hızları almak için ayar gerekir mi? BIOS güncelleyip yolladık dediler...
Anakart A620M-K
İşlemci 7500F
RTX4060

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartınızın driverini kurun BIOS'tan RAM'leriniz kaç MHz calışıyor bakın ben ilk aldıgımda RAM'lerim 2133MHz de calısıyordu 2666 cektim başka aklıma bir şey gelmedi :)

BIOS guncellendiyse X.M.P ayarini acmalisiniz. Bu ayar RAM'lerin en iyi performansta calismasini saglar. Onun disinda undervolt vs. yapmayacaksaniz sistemi acip, suruculeri guncelledikten sonra hem ekran kartina hem de islemciye yuk veren uygulamalarla sistem testi yapmalisiniz. 15, 20 dk yapmaniz yeterlidir. Tahmini sonuclari verecektir. Eger ki asiri derecede isinmiyorlarsa ve gorunurde bir sikinti yoksa gule gule kullanin. Hayirli olsun simdiden.

Öncelikle ekran kartını takmadan yollarlar yolda zarar gelmesin diye. Sistem gelince ekran kartını monte et. Daha sonra sistemi aç BIOS sürümüne bak kontrol et güncel değilse güncelle. Bu adımları yaptıktan sonra BIOS'tan ReSize BAR'ı aç ve RAM'ler için EXPO profilini aç kaydet ve çık.

Öncelikle ekran kartını takmadan yollarlar yolda zarar gelmesin diye. Sistem gelince ekran kartını monte et. Daha sonra sistemi aç BIOS sürümüne bak kontrol et güncel değilse güncelle. Bu adımları yaptıktan sonra BIOS'tan ReSize BAR'ı aç ve RAM'ler için EXPO profilini aç kaydet ve çık.

Benim anakartım güncel değil herhangi bir sıkıntı olur mu yapmaya korkuyorum elektrik falan gider diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı