Haziran 2021 Enflasyon rakamları açıklandı!

MakeMyDay

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Uluslararası Ticaret
Merhaba Technopat Ailesi,

2021 yılının Haziran ayına ait enflasyon rakamları açıklandı.

Buyurun kaynaklar :

1)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
2) Haziran ayı enflasyon rakamları açıklandı
3) Son dakika... Haziran ayı enflasyonu açıklandı
4) Memur maaş zammı ne kadar oldu 2021, en düşük memur maaşı kaç TL? Yeni temmuz ayı zamlı memur maaşları ne kadar?

ÖZET :

Türkiye İstatistik Kurumu, haziran ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Buna göre, Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) aylık 1,94 arttı. Yıllık enflasyon yüzde 17,53 oldu.

TÜFE'de (2003=100) 2021 yılı Haziran ayında bir önceki aya göre %1,94, bir önceki yılın Aralık ayına göre %8,45, bir önceki yılın aynı ayına göre %17,53 ve on iki aylık ortalamalara göre %14,55 artış gerçekleşti.

Yurt içi üretici fiyat endeksi (Yİ-ÜFE) yıllık %42,89, aylık %4,01 arttı.

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Görevlisi Tarkan Zengin,
"Memurların yüzde 8,45 oranında zam alması bekleniyor." dedi.

SORULARIM :(

Ne olacak bu halimiz?
Şu anki haliniz ne durumda?
Sizce düzelebilir miyiz?
Bir umut var mı?
Kendinizi güne başlarken bile gergin hissediyor musunuz?

Ve bu görsel ile konuyu açmak isterim :

Dosya Ekleri

• nevşinmengü.png
    nevşinmengü.png
    1,2 MB · Görüntüleme: 45
Ne olacak bu halimiz? Sayın cumhur bakanımız her şeyi eskisinden daha iyi yapacak :D
şu anki haliniz ne durumda? Benim durumum yetersiz eğitim nedeniyle LGS'den ortanın biraz altında bir puan aldım.
Sizce düzelebilir miyiz? Sandıktan sonra düzelmemiz biraz zaman alır bence.
Bir umut var mı? Benim umudum yok.
Kendinizi güne başlarken bile gergin hissediyor musunuz? Ben gayet mutluyum babam öğretmen işi var çok şükür ve dedem Almanya'dan emekli maaşı bayağı arttı ve bu maaşıyla bana sürprizler yaptı.

Son düzenleme:
65 yaşındaki cahil dayılara sorsan "ülke çok zengin yeğnim Avrupa bizi kıskanıyor. Onların neyi var yow" derler. Bayağı kötü durumdayız ülkece. Allah sonumuzu hayır eylesin.

Geçen bir bilgisayarcının yanına gittim yeni sistem aldım diye kendisi bana durduk yere dedi ki kimse bana fakirim demesin her yer araba kaynıyor arabayı park etmek için yer yok dedi. Dükkanı caddeye bakıyor ya. Ben de dedim ki bu arabaların hiçbiri aslında sürenlere ait değil. Hepsi borcunu ödüyor hâlâ. :D

17,53 olduğunu sanmıyorum... En az 30'u var bu enflasyonun.

Ne %30'u. %40-%60 arası. Fiyatı aynı kalan ne var? Ekmek bile belki 2 senede 1 TL zam yedi (gramajıda düşünün.). Kendine gelince %100 zam, saraylar, maybachlar, zaten torpili hiç demiyorum. Memura gelince sadece %8, 45 ki onu da vermez. Bu devlet bana 5 yıldır 300 TL burs bağlamamak için 40 takla atıyor. Elin suriyelisine 3 çocuk olunca kişi başı 200 TL bağlıyor (bu 200 TL de 4 sene önceydi, şimdi o da hiç olmadıysa 400 TL olmuştur). Hakkımı helal etmiyorum.

Geçen Mardin'li bir arkadaşımla tartıştım. Utanmasa Rte'ye yüce babamız diye sıfatlandıracak. Vallahi kafayı yiyeceğim.
Ayak üstü zaten fetöcülerle, pkklılarla aynı kefeye kondum zaten. Tüm akkoyunların, kafa yapısı aynı.

Geri
Yukarı