Şu anki enflasyon durumu iyi mi?

• Konuyu başlatan Roux
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 34
  • Görüntüleme 2B
Kusura bakmayın ben enflasyonun % kaç olduğunu kağıt üzerinden öğrenemem, çarşı-pazarda, ödediğim faturalardan öğrenirim.

Avrupa bizi kıskanıyor yiğidim. Bu arada Türkiyede kalmamak için 10 sebep:
1.Zam
2.Vergi
3.Daha fazla vergi
4.Asgari ücret :/
5.Eğitim sistemi
6.Beyler Silivri falan var daha fazla yazmayayım başım belaya girer. Bu Silivri olayıda çok saçma. Amerikada Trump'a küfür ediyorlar. Trump hiç bir şey yapmıyor. Burada aptal gibi şeyler söylesek hopp Silivri'ye hoşgeldiniz.

Ekonomik saldırıda bu duruma düşeceksek, enflasyon %20lere tırmanacaksa demekki Türkiye bitmiş. Daha ambargo yemedik demek ambargo yesek gübreden arpa ayıklayacağız. Kusura bakmayın ama üretimi olmayan her ülke rezilliğe mahkumdur. Veririz parayı ithal ederiz demek çözüm değil sorundur.
“Çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.” Mustafa Kemal ATATÜRK

Ekonomik saldırıda bu duruma düşeceksek, enflasyon %20lere tırmanacaksa demekki Türkiye bitmiş. Daha ambargo yemedik demek ambargo yesek gübreden arpa ayıklayacağız. Kusura bakmayın ama üretimi olmayan her ülke rezilliğe mahkumdur. Veririz parayı ithal ederiz demek çözüm değil sorundur.
“Çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.” Mustafa Kemal ATATÜRK
Bkz: Araplar

Çok ama çok haklı bir yazı.

Zamanında sorduğum soruya bak. Aptal ben. Neyse küçüktüm zaten.

Dosya Ekleri

• IMG_20191004_003527.png
    IMG_20191004_003527.png
    53 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı