Şu anki enflasyon durumu iyi mi?

• Konuyu başlatan Roux
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 34
  • Görüntüleme 2B

Roux

Kilopat
Makaleler
30
Yer
İstanbul
Ülkemizin enflasyon seviyesi nasıl? Sonuç ne olacak?

IMG_20191003_171623.png

#SonundaKazanacağız 🤣
2-3 ay sonra aynı 2018'deki gibi bir artış olabilir, olmayabilir de.
Ne iyi, ne değil. 1 aylık bir sonuca dayalı yorum yaparak "Enflasyon durumu çok iyi" denmez. "Enflasyon durumu çok kötü" de denmez.

Son düzenleme:
İyi değil, asgari ücretle bir kişi ailesini zar zor geçindiriyorsa enflasyon iyi midir sizce?
Bu yazdığına göre Enflasyon = Alım Gücü.

Türkiye bilerek diz cokturulmeye çalışılan bir ülke. Başkan Trampet Kuduz köpek gibi sağa sola saldırmaya başladı. Barack Obama zamanında bu kadar saldırgan değildi. Yanlış mı biliyorum?

Trampetin bu saldırganlığı ülke içinde kimisi iyi diyor kimisi kötü. Amerika'li kardeşlerimizin de kafası karışık :)

Sözde enflasyon düşüyor evet. Ama bu zamlar ne olacak, elektriğe zam, sigaraya zam. Bak şimdi düştü enflasyon.

Hiçbir şekilde düştüğünü görmedim. Ne zaman marketlerde ve pazarda ürünlerin fiyatlarının düştüğünü gördün, ne zaman artıdan para kalırsa cebinde, o zaman düşmüş demektir. Yakında yine düşürecekler, sırf enflasyon düşük olduğu için zamları da az verelim diye.

Bu yazdığına göre Enflasyon = Alım Gücü.

Türkiye bilerek diz cokturulmeye çalışılan bir ülke. Başkan Trampet Kuduz köpek gibi sağa sola saldırmaya başladı. Barack Obama zamanında bu kadar saldırgan değildi. Yanlış mı biliyorum?

Trampetin bu saldırganlığı ülke içinde kimisi iyi diyor kimisi kötü. Amerika'li kardeşlerimizin de kafası karışık :)
Bu yazdıkların ironi değilse daha cok gülerim 😂😂
Gecen sene 8TL' ye aldığım A4'ü bu sene 20TL'ye aldım daha cok yorum yapmıyorum bu konu hakkında.
Seçimden sonra doğalgaz düşücek dediler. 3 kere ard arda zam geldi :)

Yeni konular

Geri
Yukarı